Türkiye’de elektronik ürünlerin fiyatları Dolar kurunun yüksek olması ve enflasyon nedeniyle çok fahiş seviyelerde bulunuyor. Bu durumda vatandaşların teknoloji ürünlerine erişmede ekonomik sorun yaşamasına neden oluyor. Ticaret Bakanlığı ise vatandaşlara uygun fiyata cep telefonu alma imkanı sunuyor. Bakanlık, yurtdışından getirilen ve mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle el koyulan cep telefonlarını satışa sunuyor. E-ihale sisteminden satışa sunulan cep telefonları çok uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Peki e-ihale cep telefonu nasıl alınır? Tüm detaylar haberimizde!

E-İhale Nedir?

Ticaret Bakanlığı, geçmişten beri yurtdışından getirilen ve gümrüklerde mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle el koyulan tüm ürünleri ihale usulünde satışa sunuyor. Bu ihalelerde satışa sunulan ürünler, piyasasının çok altındaki fiyatlara satın alınabiliyor. Ticaret Bakanlığı’nın faaliyete geçirdiği e-ihale portalı ise vatandaşların internet üzerinden de bu ihalelere katılabilmesine olanak veriyor. Böylelikle Türkiye’nin neresinde olursa olsun fark etmeksizin e-ihale sisteminde satışa sunulan uygun fiyatlı cep telefonlarına herkes teklif verebiliyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

E-İhale Sitesinden Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sisteminde açılan cep telefonu satış ilanları düzenli olarak takip edilebilir. Düşen yeni cep telefonu ilanları arasından uygun olana teklif verilebilir. Ancak her ilan için satışa esas bedeli üzerinden belirlenen teminat bedelinin kamu bankaları aracılığıyla yatırılması gerekiyor. Teminat bedelini yatıranlar yine ihaleye özel belirlenen minimum artışla teklifini verebilir. İhale süresi sonunda en yüksek teklifi veren kişi, cep telefonunu satın alma hakkına sahip olur.

Güncel E-İhale Cep Telefonu İlanları

Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sistemine çok sayıda güncel cep telefonu satış ilanı koyulmaktadır. E-ihale sistemi resmi sitesi üzerinden bu ilanlar takip edilerek, şartlarına uygun şekilde teklif verilebilir. Böylelikle son model cep telefonu modellerini piyasanın neredeyse yarı fiyatlarına satın alma şansına sahip olunur.

  • 1 adet RedMi M2004J19C cep telefonu 920 TL başlangıç bedeli ve 184 TL teminat bedeliyle satışta.
  • 1 adet Samsung SM-A260G/DS cep telefonu 1.050 TL başlangıç bedeli ve 210 TL teminat bedeliyle satışta.
  • 1 adet Samsung SM-G955F cep telefonu 1.085 TL başlangıç bedeli ve 217 TL teminat bedeliyle satışta.