Uluslararası alanda yaşanan çip krizi ve ardından başlayan uluslararası ekonomi savaşları ile birlikte teknoloji piyasalarında fiyat artışlar el yakıyor. Özellikle Türkiye’de Dolar’ın TL karşısında durdurulamayan değer kazanışı, cep telefonu fiyatlarının fahiş seviyelere ulaşmasına neden oldu. Bu durumda 2022 yılında cep telefonu almak isteyen vatandaşların, bu hedeflerini başka zamana ertelemelerine neden oldu. Ancak Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale platformu, piyasanın yarısı fiyatlara son model cep telefonları satın alabilme imkanı sunuyor. İşte herkese bütçesine uygun şekilde son model cep telefonları aldıran e-ihale sistemi ve e-ihale sisteminden cep telefonu alma yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler!

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

E-İhale’den Nasıl Telefon Alınır?

E-ihale sistemi, Ticaret Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir tür elektronik ihale platformudur. Bu platformda Ticaret Bakanlığı tarafından fiziki olarak uzun yıllardır gerçekleştirilen eldeki ürünlerin ihale usulündeki satışının dijital alanda yapılıyor. Böylelikle daha fazla vatandaşın çok uygun fiyatların söz konusu olduğu ihalelere katılabilme ve satın alım gerçekleştirebilmesine olanak sağlanıyor.

Ticaret Bakanlığı’nın hizmete açtığı e-ihale sitesinden cep telefonu alabilmekte mümkündür. Bakanlık tarafından başta Gümrük Müdürlükleri olmak üzere pek çok kurum tarafından mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle ele geçirilen ürünler açık arttırma usulünde satışa sunulur. Genellikle ilgili ürünün standart piyasasının çok altındaki fiyatlandırmaların yapıldığı e-ihale ilanları arasına cep telefonu satış ilanları da bulunuyor.

E-İhale sisteminde yayınlanan cep telefonu satış ilanlarına teklif vermek isteyenler “e-ihale.gov.tr” adresini ziyaret ediyor. Burada yayınlanan güncel cep telefonu ilanları arasından kendisine en uygun olanı seçiyor ve ilanda belirtilen teminat bedelini yatırıyor. Bu sayede ilgili ilana teklif verebilir hale geliyor. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olması halinde ise cep telefonunu satın alma imkanına sahip oluyor.

2022 Güncel E-İhale Cep Telefonu İlanları!

2022 yılında Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale platformunda güncel cep telefonu satış ihalesi ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. İşte o ilanlardan birkaçı;

  • 1 adet ZTE Blade A7S2020, 1 adet iPhone 6A ve 1 adet Samsung A20 cep telefonu 15 Ağustos’a kadar 620 TL teminat bedeli ve 3.100 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.
  • 1 adet Xiaomi Redmi M2103K19C cep telefonu modeli 16 Ağustos’a kadar 374 TL teminat bedeli ve 1.869 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor.