Sanatçı Ceylan Ertem Pamucak Sahili’nde Efes Selçuk’un yanı sıra çevre ilçelerden gelen binlerce dinleyici ile buluştu. 

CEYLAN ERTEM: KADINLAR OLARAK EN ÖNDE YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ  

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

KADIN KENTTE KADIN SESİ YANKILANDI 

Efes Selçuk uzun bir aradan sonra büyük bir konsere ev sahipliği yaptı.  Sanatçı Ceylan Ertem Pamucak Sahili’nde Efes Selçuk’un yanı sıra çevre ilçelerden gelen binlerce dinleyici ile buluştu. 

Alternatif müziğin sevilen ismi Ceylan Ertem konserinde kendi albümlerinden parçaların yanı sıra Aşık Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş, Sezen Aksu, Ahmet Kaya gibi isimlerin de sevilen eserlerini seslendirdi.  Ceylan Ertem’i dinleyenler arasında Efes Selçuk’un fahri hemşehrisi Hayko Cepkin de vardı. 

Kadın Kent Efes Selçuk’ta, kadın bir belediye başkanının davetiyle bulunmaktan mutluluk duyduğunu beliren Ceylan Ertem; “ Bu ülkede kadın olarak adını duyurmanın ne kadar zor olduğunu bilenlerden biriyim. Daha geçenlerde bile bir bilim kadının adı anılmadı. Bunların hepsi çok üzücü.  Ama biz kadınların adını sahnelerde, laboratuvarlarda, adliye salonlarında, belki yazı yazarken, fotoğraf çekerken, resim yaparken her zaman en önlerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

MÜZİK HİÇ SUSMASIN 

Konser sonunda sahneye çıkarak Ceylan Ertem’e teşekkür eden Başkan Sengel; “Sevgili Ceylan’ın  “Ütopyalar Güzeldir” dediği gibi Ceylan’ın şu an burada olması, bu kalabalığın bir arada olması, bu konseri düzenlememiz bizim için 1 buçuk yıldır ütopya olmuştu. Bu yüzden bugün karşınızda bir mucize var. Sevgili Ceylan’a ve buraya gelip bu özlemi gideren herkese, burada görev yapan herkese çok teşekkür ederim. Müzik hiç susmasın. Ceylan’ı buraya davet ederken şunu düşündük; Amazonların kurduğu bir kentteyiz. Aynı zamanda Artemis’ten Meryem Ana’ya kadar buram buram bir kadın kentindeyiz. Bu kadın kentine çok yakıştın Ceylan Ertem” dedi.