14 Mayıs’ta gerçekleştirileceği duyurulan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin ve dolayısıyla 6’lı masanın adayının kim olacağı tartışmaları devam ediyor. CHP’nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı iddiaları dolaşırken CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Kilik’ten dikkat çeken paylaşım geldi. CHP Kılıçdaroğlu adaylığını 4 Şubat’ta açıklayabilir. İşte detaylar!

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı’ndan Cumhurbaşkanlığı Adaylık Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağı açıklaması gelmişti. Bu açıklamanın ardından gözler CHP ve 6’lı masadaki partilere dönmüştü. Halen Cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağını açıklamayan CHP ve 6’lı masa ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya çıkıyor.

Son dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacağı iddiaları ise güçlük kazanmıştı. Bu iddiaların ardından CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Kilik’ten dikkat çeken bir paylaşım geldi.
Kilik, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Şubat’ta Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacağı izleniminin oluşmasına neden oldu. Kilik söz konusu paylaşımda bir “kum saati” emojisi koyarak, yanına “Çok Yakında” şeklinde bir ifade ekledi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

İYİ Parti Kılıçdaroğlu Adaylığına Sıcak Bakmıyor

6’lı masa üyelerinden İYİ Parti ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmıyor. Hatta 6’lı masanın bu nedenle ayrılma noktasına dahi geldiği iddiası ortaya atılmıştı. Nitekim İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı adayı olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ismi üzerinde yoğunlaştığı belirtiliyor.

6’lı masanın son toplantısının ardından İYİ Parti’de herkesi şoke eden bir istifa depremi yaşanmıştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına karşı görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Herkesi şoke eden gelişmenin ardından yaptığı açıklamada da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adı için sokakta pek sıcak bir yaklaşımın söz konusu olmadığı ve hatta rahatsızlık yarattığı ifadelerini kullanmıştı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde 6’lı masanın tek bir aday mı yoksa her partinin kendi adaylarını mı çıkartacağı dahi netlik kazanabilmiş değil. Vatandaş ise söz konusu gidişat ve adaylık için geçen isimler karşısında ciddi eleştirilerde bulunuyor.