Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin temel atma ve açılış programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar: “Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil.”

Her Gün Kullandığımız Kıyafetleriniz Zaman İçin Yıpranıp Rengini Kaydediyorsa, Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz! Her Gün Kullandığımız Kıyafetleriniz Zaman İçin Yıpranıp Rengini Kaydediyorsa, Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz!

Muğla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’ndeki programa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programda kendisine dair yapılan tehditlere değinerek “Hiç umurumda değil. En büyük güvencem, bu ülkenin saygıdeğer insanlarıdır” dedi.

Gerçek Demokrasiyi Getireceğiz

kılıçdaaroğlu 1

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yapış olduğu programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Muğla milletvekilleri Suat Özcan, Süleyman Girgin, Mürsel Alban ve Burak Erbay ile ilçe belediye başkanları, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve partililer katılım gösterdi. Törenin açılış konuşmasını yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilde hayata geçirecekleri projeleri anlatırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu Muğla’ya dair övgü dolu sözler söylerken, "Muğla, Türkiye'nin göz bebeği kentlerinden biri. 81 ilden pek çok vatandaşı kucaklayan bir kentimiz. Belediye başkanlarımız ne kadar güzel hizmet verirlerse o kadar güzel bir ortam oluşmuş olacak. Her yatırımın kaça mal olduğu yazılı. Bu ayrıntı demokrasinin temelini belirleyen bir ayrıntıdır. Hepimiz ödediğimiz verginin hesabını sorabilirsek, o zaman bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceğiz. Merkezi hükümet yatırım yapıyor ama kaça yapıldığı ticari sır. Parasını ben ödeyeceksem bunun ticari sırrı mı olur? Uluslararası finans kuruluşları, merkezi hükümete yeteri kadar güven duymazken, Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne çok daha fazla güven duyuyorlar. Bütün belediye başkanlarımız aynı ilkelerden yola çıkarak hizmet veriyorlar" dedi.

Allah Fukaraya Yardım Etsin

kılıçdaroğlu 2

Kılıçdaroğlu kış boyunca yaşanacak olan zamlara da vurgu yaparken “Gerçekten bu kış Allah fakire fukaraya yardım etsin. Nasıl ödeyecek vatandaş faturalarını? Tepedekiler bunun farkında değiller. Sanıyorlar ki her şey kendilerinin yaşadığı gibi. Sarayın yaşam tarzı ile vatandaşın yaşam tarzı arasında 180 derece fark var. Büyük sıkıntılar var" dedi.