ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıldan az bir süre kalmasına rağmen, seçime girecek adayların belli olmaması ve özellikle de muhalefet tarafında karışılıkların yaşanması, ortak bir karara varılamaması birçok kişiyi rahatsız ediyor. 6'lı masada bulunan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yakın bir tarihte ortak aday çıkartması bekleniyor. Son yapılan toplantıda aday açıklaması gelmedi.

Bugün ise CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerinde iktidar olmaları durumunda ilk iş olarak Suriye’nin meşru yönetimiyle görüşmek istediklerini söyleyerek, mülteci sorununu kökten çözeceklerini açıkladı.CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Kilis'teydi. Kilis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu; 2023 seçimlerinde iktidara gelmeleri halinde ülkemizdeki mülteci sorununu çözebilmek adına Suriye ile karşılıklı büyükelçilikler açacaklarını ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, İktidar Olmaları Halinde Suriye ile Görüşme Yapacağını Açıkladı!

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye genelinde resmi rakamlara göre 3 milyon 600 bin sığınmacı olduğunu, ancak gerçeğin bu olmadığını. Ülkemizde bulunan toplam mülteci sayısının 4,5 milyon olduğunu iddia etti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Esad yönetimi ile görüşmeye ilişkin açıklamaları ise şu şekilde: "Allah nasip eder, ittifak olarak, Millet İttifakı olarak, iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız işlerden birisi, Suriye'nin meşru yönetimiyle görüşmektir. Karşılıklı büyükelçiliklere açmaktır. Çünkü bir sorunu çözecekseniz, sorunun muhatabı olan kişiyle konuşmanız lazım. Kavga ederek çözemezsiniz. Bu hemen sorunun çözüldüğü anlamına gelmez. Buradan Suriye’ye gidecek olacak sığınmacıların evlerini, yollarını, okullarını, hastanelerini, kreşlerini yapmamız lazım. Bunları nasıl yapacağız? Avrupa Birliği fonlarıyla bizim müteahhitlerimiz yapacak. Buradan gidenlerin can ve mal güvenliğinin sağlanması lazım. Bunun içinde hükümet ile oturup protokol yapılacak. Birleşmiş Milletler gerekirse devreye konulacak, herkesin can ve mal güvenliği sağlanacak. Bunun iki yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyorum."