Son günlerde anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan "uyuşturucu" polemiği devam ediyor. Son olarak bugün CHP'nin grup toplantısında İçişleri Süleyman Soylu'ya yüklenerek, istifa etmesi gerektiğini söyleyerek istifaya devam etti!

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

İkili Arasında Büyük Kriz!

Her şey geçtiğimiz günlerde başladı. Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer Foggo ile birlikte video yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu videoda metamfetamin tehlikesine dikkat çekerek, "Türkiye’de metamfetamin salgını var. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur" dedi. Ayrıca sözlerine "Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın 'okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız' palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu" diyerek devam etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt gecikmemişti; "Türkiye uyuşturucunun dörtte üçünü sınırlarından girdiği Ağrı, Van ve Hakkari'de yakalıyor. 2016 tarihinde Türkiye'de uyuşturucu satıcılığından içeride yatan kişi sayısı 35-36 bindi, bu sayı bugün 110 bin. Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını gerçekleştirdik. Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinesidir. Uyuşturucu ticareti suçu karşılıksız kalmayacaktır. Kendi başarısızlığını gölgelemek için yine, yeni, yeniden bir yalana ve iftiraya başvurdu. Peşini bırakmayacağız."

"Onurun Varsa, Şerefin Varsa İstifa Edersin!"

Tüm bu yaşananların ardından, kendisine "yalancı ve suç makinesi" diyen Süleyman Soylu'ya partisi CHP'nin grup toplantısından yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı'nı istifaya davet etti ve şu açıklamayı yaptı; "Dün bir video yayınladım, metanfetamin gerçeğini gözler önüne serdim. Kendi mafyamız yetmiyormuş gibi, dünyanın mafyasını da Türkiye’ye çektiler. Bu uyuşturucu paraları Türkiye’ye gelsin diye birden fazla kanun çıkardılar. Son 1 ayda Sırp mafya lideri İstanbul’da öldürüldü. Azerbaycanlı Mafya lideri Ataşehir’de öldürüldü. İstanbul’un ortasında Gürcülerle İranlılar AVM’lerde çatıştılar. Antalya’da da bir mafya lideri öldürüldü. Ortadoğu’nun en büyük mafya liderini hapisten çıkardılar. Bana diyorlar ki ispat et. Sırtını mafya baronlarına, uyuşturucu baronlarına dayarsan bunu göremezsin. Onurun varsa, şerefin varsa istifa edersin."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun isfita çağrısına Süleyman Soylu'dan nasıl bir yanıt gelecek, bekleyip göreceğiz.