Son günlerde ardı ardına sosyal medya hesabından video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak kış saati uygulamasına geçilmemesinin bir sonucu olarak yüzbinlerce kişinin sabahları zifiri karanlıkta yollara düşmesine değindi. Konu hakkında iktidara yüklenen Kılıçdaroğlu, 'Kış saatine geçmeyerek, bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Gerçekten de bu bir trajedidir' ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları!

'Türkiye'nin Sabahlarını Karanlığa Boğdular'

Son günlerde sosyal medya hesabından yayınlamış olduğu videolarla farklı konularda halka seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kez gündeminde kış saati uygulamasına geçilmemesi vardı. Kalıcı bir şekilde yaz saati uygulanmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, bu uygulama nedeniyle sabah erken işe ve okula giden yüz binlerce kişinin bu uygulama nedeniyle mağduriyet yaşadığını aktardı. Kılıçdaroğlu konu hakkında; 'Türkiye'nin sabahlarını karanlığa boğdular. Gerçekten de bu bir trajedidir. Bu saraylıların her şeyden korkmalarına alışmıştık da gün ışığından korkmaları neyin nesidir Allah aşkına. Hayret ediyorum. Bu cehaleti artık bu ülke kaldıramaz oldu. Kalpleri gibi zifiri karanlığa mahkum ettiler Türkiye'yi, bunu hemen ama hemen düzelteceğiz' dedi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Çocuk Yoksulluğu Gündeminde

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bundan birkaç gün önce de yine çocuklarla ilgili önemli bir konuya değinerek beslenme sorunu yaşayan yoksul çocuklarla ilgili konuyu gündeme getirmişti. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte bir video yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu, 'İktidara gelir gelmez bu ülkenin güzel evlatlarına, tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz. Ancak şu an durum acil, bekleyecek bir günümüz bile yok. Selvi Hanım ve ben düşünüp taşındık, hemen bir çözüme ihtiyacımız var dedik. Beylikdüzü, İzmit, Çankaya, Safranbolu gibi belediyelerimiz çocuklarımıza bir öğün sağlıklı ve yeterli yemek verecek uygulamayı hayata geçirdiler. İhtiyaç sahibi çocuklarımız arkadaşlarından geri kalmayacak bir biçimde beslenme çantalarına ulaşıyorlar. Onlara teşekkür ediyorum' ifadelerini kullanmıştı.

Hatta seçimlere az bir zaman kaldığını ve seçim sonrasında iktidara geldiklerinde her şeyi değiştireceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, yoksul çocukların beklemeye zamanlarının olmadığını söyleyerek halktan da dayanışma istedi. Kılıçdaroğlu bu konuda, 'Kurumlara, iş insanlarına, herkese çağrımdır: Belediyelerimize bu konuda lütfen destek verin. Sevgili halkımız, paylaşamadığımız bir şey asla gerçekten bizim olmayacak. Ne diyor Barış Manço; 'Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası, topu topu bir dilim ekmek kavgası, bazen durur bakarım bu ibret tablosuna, kimi tatlı peşinde kimininse tuzu yok'. Gelin hep birlikte yardım edelim bu yavrularımıza. İktidara gelmemize şunun şurasında 6-7 aylık bir zaman kaldı. Ancak çocuklarımızın kaybedeceği bir günü bile yok. O yüzden biz başlıyoruz.' dedi.