Seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte, muhalefet ile iktidar arasında ki siyasi çekişme de giderek tırmanan bir tansiyon oluşturuyor. Son olarak alkollü içeceklere yapılan fiyat artışına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “ Devlet, bir hayat tarzını kuşatamaz, taciz edemez, rahatsız edemez. 6 ay sonra vergileri yeniden düzenleyeceğiz. “ şeklinde bir çıkış daha yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, alkollü içkilere yeni yılla birlikte gelen zamlara “ yıldırma, zulüm " diyerek eleştirdi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Medyadan Eleştiriyor

Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter aracılığıyla konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda; “ Alkollü içeceklere yapılan zamlar yıldırmadır, zulümdür. Devlet, bir hayat tarzını kuşatamaz, taciz edemez, rahatsız edemez. Devlet her hayat tarzını korur. 6 Ay sonra vergileri yeniden düzenleyerek, çözeceğim önemli meselelerimizden biri de bu meseledir. “ dedi.

Yüksek ÖTV oranları nedeniyle sürekli daha fazla yükselmeye devam eden alkollü içecek fiyatları, tüketiciler tarafından büyük tepkiyle karşılanıyor. Yılbaşı öncesinde bir bölüm alkollü içeceğe yüksek oranda zam gelmişti. Yılbaşından sonra da yine bazı alkollü içeceklere yüksek oranlı zam yapıldı. ÖTV oranlarının da çok yüksek olmasıyla artık herhangi bir alkollü içecek tüketebilmek lüks olarak değerlendirilir hale geldi.

Yılbaşından Sonra Şarap Bazlı Alkollü İçeceklere de Zam Geldi

Yılbaşı sonrası şarap ve şarap bazlı tüm alkollü içeceklere yapılan zamla birlikte 35 cl bir şişe şarap 55 TL olarak satışa sunuluyor. 75 cl bir şişe şarap en düşük 75 lira olarak satılıyor. Geçen yıl alkol ve tütün tüketimine yönelik olarak hesaplanan bütçe gelirinin, daha 11. Ayın başında aşıldığı belirtildi. Alkol ve tütün ürünlerine yapılan yüksek oranlı zamlar, arttırılan ÖTV ve çeşitli düzenlemelerle birlikte, tütün ve alkol kullanan vatandaşlar ağır bedeller ödüyor.

Bu bedellerin yanlış ekonomi yönetimi sonucuyla ortaya çıktığı iddiasıysa, muhalefetin sürekli bu konuda ağır eleştiriler yapmasına yol açıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ da, şarap ve şarap bazlı ürünlere yapılan yüksek zam sonrasında, sosyal medya aracılığıyla bu konuyla ilgili eleştiriler getirdi. Kılıçdaroğlu 6 ay sonra seçildiklerinde vergi düzenlemeleri yaparak, bu soruna köklü çözümler oluşturacaklarını söyledi.