Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni EYT düzenlemesi sonunda açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından EYT ile ilgili detaylar paylaşıldı. Cumhurbaşkanı’nın EYT açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yayınladığı açıklamasında 18 Temmuz’daki paylaşımını alıntılayarak, hayırlı uğurlu olsun paylaşımında bulundu.

EYT Düzenlemesinin Detayları Açıklandı

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesine ilişkin detaylar açıklandı. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bir araya geldi. Beştepe’de gerçekleştirilen EYT gündemli toplantı saatler sürdü. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, belirlenen EYT düzenlemesi ile ilgili detayları duyurmuş.

2 Milyon 250 Bin Kişi Emekli Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte EYT’de detaylar ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Edoğan’ın açıklamasına göre EYT düzenlemesi sayesinde 2 Milyon 250 Bin kişinin hemen emekli olabileceği belirtildi. Üstelik emeklilikte yaşa takılanlar için yapılan düzenlemede herhangi bir yaş sınırı olmayacağını belirtmiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT düzenlemesi çerçevesinde yaş sınırının olmadığını ve yanı sıra emekli olduktan sonra çalışmaya devam edeceklere yönelik olarak sigorta primi teşvik desteğinin verileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında iş yeri sahiplerine yönelik olarak “Kredi Garanti Fonu(KGF)” destekli olarak kıdem tazminatı yükü çerçevesinde kredi paketi sunulacağını da belirtti.

EYT düzenlemesi, Meclis’in yılbaşı tatilinde olması sebebiyle ancak 2023 Ocak ayının ilk haftası itibariyle komisyon ve genel kurul gündemine alınacağı belirtildi. En geç 2023 Şubat ayının ilk haftasıyla birlikte de 2 Milyon 250 Bin kişinin emeklilik başvuru işlemlerini yapmaya başlayabileceğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan EYT açıkalmasının sonrasında siyasilerden de ilk açıklamalar gelmeye başladı. İlk açıklamalardan birisi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklanan EYT düzenlemesi ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından 18 Temmuz’da paylaştığı “EYT…loading” yazılı paylaşımını alıntıladı. Alıntıladığı paylaşımının altına “Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde bir paylaşım daha ekledi.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!