CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu ve oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu; ‘Yoksulluğu tarihe gömeceğiz’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. İktidara gelir gelmez neleri hedeflediklerini açıklayan Kılıçdaroğlu; ilk getirecekleri kanunun da Siyasi Ahlak Kanunu olacağını söyledi.

‘Sabahın Köründe Kapınızı Polis Vurmayacak’

KILIÇDAROĞLU 1

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

İktidar olduktan sonra ne gibi şeyler yapılacağına ilişkin önemli maddelere değinen Kılıçdaroğlu bu konuya dair, "Halkın partisi olacağız. Zaman zaman soruyorlar; 'Acaba, CHP iktidar olduğunda elde ettiğimiz kazanımlar elimizden alınır mı?' Hiçbir kazanım elinizden alınmadığı gibi yeni kazanımlara sahip olacaksınız CHP iktidarında. İnşallah iktidar olacağız, göreceksiniz, en özgür şekilde bizi eleştireceksiniz. Sabahın köründe kapınızı polis vurmayacak. Siyasetçilerin alkıştan çok eleştiriye ihtiyacı vardır. Amacımız budur" dedi.

Öğrencilerin Yurt Sorununa da Değindi

KILIÇDAROĞLU 2

Konuşmasında üniversite öğrencilerinin son zamanlarda yaşanan yurt sorunlarına da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer 19 yıl bir kişi, iktidar olursa, 19 yılda hala yurt sorununu çözememişse, o zaman bir sorun var demektir. Bunların düşünceleri çok farklı. Şimdiden 'Parça parça Merkez Bankası’nı İstanbul’a nasıl taşıyacağız?' Sözde finans merkezi. Allah inandırsın o binayı, öğrenci yurdu yapacağım. Herkes şundan emin olsun. Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Hangi inançtan olursa olsun, hiçbir çocuk yatağa aç giremez. Bunu yapmadığınızda siyaseti niye yapıyorsunuz?” dedi. Hatta ekonomiye ilişkin doların artmasına da değinen Kılıçdaroğlu; “Dolar arttı, hepimizin borcu arttı. Kim ödeyecek? Çeteler mi, milyon dolarları tutanlar mı? Hayır. Bu milletin fakir fukarası ödeyecek. Bazen soruyorlar; 'Siz bunlardan hesap sormayacak mısınız?' AKP, 2002’de yolsuzlukları araştırma komisyonu kurdu değil mi? İnşallah aynı şeyi yapacağız. Yolsuzlukları araştırma komisyonu kuracağız. Bütün uzmanları çağıracağız. Geçmişte ne yaptılarsa, aynısını yapacağız. Farklı bir şey yapsak, 'bunlar intikam alıyor.' Hayır. Devlet intikamla yönetilmez. Devletin bürokratik kademelerinden bütün hırsızları temizleyeceğim." Şeklinde konuştu.