Son zamanlarda Türkiye siyasetinin en önemli konularının başında yapılması beklenen seçimler geliyor. Seçimler konusunda iktidar bloğunun ve Altılı Masa'nın yapmış oldukları açıklamalar gündemin ana maddelerini oluşturuyor. En çok konuşulan ve merak edilen konulardan birisi seçimlerin hangi tarihte olacağına dönükken, bunun yanı sıra tarafların adaylarının kimler olacağı da herkesin merakla beklediği ikinci konuyu oluşturuyor. En son Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın seçim tarihi tartışmalarına dair söyleminin ardından şimdi de CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz'ün değerlendirmeleri gündemde olukça ilgi gördü. Çeviköz Altılı Masa'nın beklenen Cumhurbaşkanı adayına ilişkin bir takvim verdi. İşte detaylar!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Altılı Masa Heyecanı Artırıyor!

Son yılların belki de en yoğun tartışılan seçimlerinden birisi olan önümüzdeki seçim süreci, meraklı bekleyişlerle devam ediyor. Seçimin ne zaman olacağına dair tartışmalar ve meraklı bekleyişler geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir açıklama ile açıklığa kavuştu. Ve böylelikle seçimlerin Mayıs ayında yapılacağı duyuruldu. Ancak şimdi de tarafların aday olarak kimi önereceklerine ilişkin meraklı bekleyiş sürüyor. Bu konuda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, seçim tarihi tartışmalarına dair 'Cumhurbaşkanımız martta bu yönde bir karar alabilir' şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Bunun üzerine ise gözler Altılı Masa'ya çevrilmişti. Son olarak CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz de "Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacak" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Şubat Ayını İşaret Ediyorlar

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir açıklama ile seçim için 14 Mayıs tarihi gösterilmişti. Bunun ardından CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz de, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayının muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacağını söyleyerek merakları bir parça giderdi. Reuters'ın haberine göre ise, Çeviköz, CHP Sözcüsü Faiz Öztrak ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte yabancı basına yönelik yapmış oldukları basın toplantısında, “Başkan adayının ismi muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacak” ifadelerini kullandı. Seçimin ne zaman yapılacağına ilişkin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü seçim tarihine dair önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, 1950 yılında 14 Mayıs’ta yapılan seçim tarihine gönderme yaptı ve 2023 seçimlerinin aynı gün olacağına dair mesaj verdi.