Geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu “Yüksek Seçim Kurulu(YSK)” başkanına yönelik hakaret içerikli söylemleri nedeniyle mahkemelik olmuş ve mahkemenin kararıyla 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla tartışmaya giren Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak da gelmişti. Tüm bu yaşananlardan sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İmamoğlu'nun yanında yer almış ve Saraçhane'de söylediği sözlerle herkesi etkilemişti. O anda Almanya'da olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Kemal Kılıçdaroğlu: "Kendisi CHP'nin Evladı Olduğu Gibi Benim de Evladım!"

Bugün ise CHP Grup Toplantısı vardı, toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Grup toplantısı öncesi Twitter'dan açıklama yapan İmamoğlu, "Bugün CHP Grup Toplantısı için Ankara'dayım. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettim. Bu süreçte, 16 milyon İstanbullunun iradesine sahip çıktığı için teşekkürler." dedi.  Toplantı sırasında Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu salona beraber girerek yan yana oturdular. Ayrıca CHP Lideri, İBB Başkanı için; "Ben, Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP'nin evladı olduğu gibi benim de evladım. Ona sahip çıkmak benim boynumun borcu" sözlerini söyledi.

İmamoğlu, Meclis çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada o sözler için "Gurur duydum. Öyle duygularla yol arkadaşlığımız var, bu ilk kez değil, benim de dile getirdiğim bir şey. Bugün bunu dile getirmesi benim için gururdur. Genel Başkanımı her yerde dinlemek çok keyiflidir” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında; "Hiç meraklanmayın halkın iktidarını mutlaka kuracağız. Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini biliyorum. Hepimiz farkındayız. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye'ye huzuru getireceğiz, kucaklaşmayı, helalleşmeyi getireceğiz. Ve bize düşen görev Türkiye'ye demokrasiyi getirmektir. 6 genel başkan bir aradayız. Demokrasiyi savunuyoruz. İlk adım demokrasi sonra büyüme ve kalkınma. Her şeyimiz var. Demokrasinin olmadığını gösteren bir olay, bir parti genel başkanı kendi ilçe binasına giremiyor. 6 milyon oy alan bir siyasi partinin genel başkanı kendi binasına giremiyor. Birlikte mücadele edeceğiz. Bizler taşkınlığa kapılmadan sağduyuyla hareket ederek sandığı bekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.