Tarım ve Orman Bakanlığının "Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan gübre desteklemelerinin yüzde 100 artışına ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlandığını söyledi.

Bakan Pakdemirli, "Böylece, hububatta (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tiritikale) dekara 8 TL olan gübre desteği 16 TL'ye, diğer ürünlerde dekara 4 TL olan gübre desteği 8 TL'ye yükseltildi." dedi.

Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilere ilave olarak dekara 10 TL olan destekleme ödemesinin de dekara 20 TL olarak belirlendiğini ifade eden Pakdemirli, "Destek artış kararı 2020 yılı üretimini kapsayacak şekilde alındı ve Tarım ve Orman İl/ İlçe Müdürlüklerimizce ödemeye ilişkin çalışmalar başlatıldı.

Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine, Eğer Sizler de Bu Gruba Dahilsiniz 1 TL ÖTV Ödemeden Araç Alabilirsiniz Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine, Eğer Sizler de Bu Gruba Dahilsiniz 1 TL ÖTV Ödemeden Araç Alabilirsiniz

 

Çiftçilerimizin kaynağa en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde destekleme ödemelerini yapacağız. Tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu. (İLKHA)