Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Birleşmiş Milletler tarafından sürekli olarak acil koduyla, yakın bir gelecek için dünya genelinde kıtlığa işaret eden açıklamalar gerçekleştiriyor. Bu konuda acil eylem planlarının tüm ülkeler tarafından yapılmasına yönelik çalışmalar ve duyurular birbiri arında geliyor. Ülkemiz tarım alanına desteklerini son yıllarda sürekli olarak arttıran bir anlayışa sahip.

Tarımsal üretimin geliştirilmesi, modernleştirilmesi, genç nüfusun tarıma daha fazla ilgi göstermesi ve daha birçok konuda tarımsal destekler sürekli artarak devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, dün yaptığı açıklamayla, 87 milyon lirayı bulan Tarımsal Destek Ödemelerini, dün itibariyle hak edenlerin hesaplarına yatırıldığını duyurdu.

87 Milyon Liralık Tarımsal Destek Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı

Çiftçi Kayıt Sistemi’ ne kayıtlı ve çeşitli tarımsal destek ödemelerini hak kazanmış çiftçilerin destek ödemeleri yapıldı. Toplamda 87 milyon 22 bin 278 lirayı bulan Tarımsal Destek Ödemeleri, Cuma günü itibariyle çiftçilerin hesaplarına hak ettikleri oranlarda yatırıldı. Ödemelerin yapıldığını Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi "87 milyon 22 bin 278 liralık tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz" sözleriyle duyurdu.

Yapılan Tarımsal Destek Ödemelerinin kapsamında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi, Uzman Eller Proje Desteği ve Sertifikalı Tohum Üretim Desteği bulunuyor. Buna göre yapılan destek ödemeleri şu şekilde; toplamda 68 milyon 234 bin 2 lirası Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi, 9 milyon 236 bin 854 lirası Uzman Eller Proje Desteği, 9 milyon 551 bin 422 lirası Sertifikalı Tohum Üretim Desteği.

Ödemeler Hesaplara Aktarıldı

22 Temmuz 2022 Cuma günü itibariyle toplamı 87 milyon lirayı bulan Tarımsal Destek Ödemeleri, çiftçilerin hesaplarına aktarıldı. Yaşanan ekonomik çalkantılardan da hayli olumsuz şekilde etkilenen çiftçiler için, gelen bu nakit destek ödemeleri nefes alınmasını sağlayacak.

Belirlenen destek projelerine göre, daha önceden hak ediş sağlayan çiftçiler, ödemelerin bir süre daha bekletileceğini düşünüyordu. Destek ödemelerinin zamanında yapılması, çiftçilerin sevinmesine neden oldu. Henüz kontrol etmediyseniz, destek ödemeleri Cuma günü itibariyle çiftçilerin hesaplarına aktarıldı. Tarımsal Destek Ödemelerinin sağladığı nakit katkı, çiftçiler açısından son derece önemli. Beklenen zamanda yapılmış olmasıysa, desteğin çok daha değerli olmasına neden oldu.