Kamuoyunun Tosuncuk olarak tanımış olduğu Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın da bugün savcılıkta verdiği ifadenin ardından tutuklama talebi ile hakimliğe sevk edildi. Aydın’ın savcılıkta vermiş olduğu ifade yaklaşık olarak 5 saat sürdü.

5 Saat İfade Verdi

tosuncuk 2 - Kopya

Çiftlik Bank davası sanıklarından birisi olan Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın, bugün Emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Kamuoyunda ‘Tosuncuk’ lakabı ile bilinen Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın’ın emniyette susma hakkını kullandığı biliniyor. Savcılıkta 5 saat ifade veren Aydın, ifadenin ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

83 bin 4446’şar Yıla Kadar Hapis İstemi

tosuncuk 1

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Çiftlik Bank dolandırıcılığı iddiasına dair 3 ayrı iddianame hazırlanmış durumda. İddianamelerde toplam 4 bin 449 kişi müşteki sıfatıyla yer alıyor. Kamuoyunun 'Tosuncuk' olarak tanıdığı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi ise sanık sıfatı ile yer alıyor. Bu 18 sanık hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme", "Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık", "Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" suçlarından toplamda 25 bin 39 yıldan 83 bin 446'şar yıla kadar ceza isteniyor. Davalar Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ederken 104 yeni mağdurun daha ortaya çıkması ile birlikte Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Mehmet Aydın ve Fatih Aydın'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında yeni bir soruşturma yürüttüğü öğrenilen bilgiler arasında.