Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Eğer siz de doğal yöntemlerle cilt beyazlatma sorusuna cevap arayanlardansanız size basit ve ekonomik bir şekilde hazırlayabileceğiniz hem de tamamen doğal bir önerimiz var! Cilt beyazlatma denilince aklınıza tebeşir rengi gibi bembeyaz bir renk gelmesin. Aslında amaç, çeşitli etkilerle ciltte meydana gelen renk farklılıklarının ortadan kaldırılmasına yönelik çözümlerdir. Güneş, yanlış cilt ürünleri kullanımı, hormonel değişiklikler, ilaç etkisi ve gebelik gibi sebeplerle ciltte lekeler veya ton farklılıkları oluşabiliyor. Bunlar düzelmesi mümkün değilmiş gibi görünse de bazı basit ve doğal yöntemleri düzenli bir şekilde uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Hem de güzellik merkezlerine bir sürü para harcamak ve yan etkileri olan kimyasallar kullanmak zorunda kalmadan.

Cilt Beyazlatma Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet orta boy patates
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

 Cilt Beyazlatıcı Doğal Maske Tarifi

Öncelikle patatesi iyice yıkayarak başlıyoruz. Patatesin kabuklarını soymamıza gerek yok çünkü suyunu kullanacağız. Ama siz isterseniz soyabilirsiniz. Patatesi rendeleyerek suyunu çıkaracağız. Rendelemeye başladığınızda suyunun çıkmaya başladığını göreceksiniz. Rendelemeyi bitirdiğinizde , rendelenmiş patatesi iyice sıkarak suyunu çıkarabilirsiniz. Şimdi patates suyunu bir kaseye alalım. Hazırladığımız patates suyuna, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyerek karıştıralım. Karıştırdığınız esnada köpürme olması sizi endişelendirmesin bu çok normal bir durum ve teninize herhangi bir olumsuz etkisi yok. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey; maskenin hazırlığında mümkün olduğunca hızlı davranmamız ve hemen uygulamamız. Çünkü havayla temas eden her madde oksijenin etkisiyle hızlıca oksitlenmeye başlayacağından faydası azalabilir ve istediğimiz etkiyi yaratamayabilir.

Cilt Beyazlatıcı Doğal Maske Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cildimiz temiz olmalı, bunun için uygulama öncesi saf ve doğal bir arındırıcıyla cildimizi temizlemeliyiz. Yumuşak bir fırça yardımıyla maskeyi cildimize sürüyoruz. Maskeyi cildimize uyguladıktan sonra 15 dakika bekletmemiz yeterli ve ardından suyla güzelce yıkamalıyız. Maskeyi temizledikten sonra cilt renginizdeki farklılığı göreceksiniz. Maskemizi her defasında taze hazırlamak ve bekletmemek şartıyla haftada 2-3 defa uygulayabiliriz. Maskemiz bütün cilt tiplerinin kullanımına uygun olduğu gibi özellikle yağlı ciltler için harika bir maske diyebilirim çünkü cildin yağını da alıyor.