Cilt lekeleri dönem dönem birçoğumuzun uğraştığı ve çözüm bulmaya çalıştığı sorunların başında geliyor. Gerek güneş lekelerinden kaynaklı gerekse de başka faktörlerden dolayı oluşabilen güneş lekeleri  kimi zaman son derece can sıkıcı olabiliyor. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemleri araştırırken karşınıza piyasada birçok ürün çıkabilir. Ancak bu konuda kimyasal ürünler ya da piyasa ürünleri yerine doğal yöntemlerle müdahale etmek en kolay, en sağlıklı ve hem de en ucuz yöntem olabilir. Bunun için sizlere bu yazımızda hem doğal hem de pratik ve sağlıklı bir cilt maskesinden bahsedeceğiz Limonun ve karbonatın temizleyici gücünden yararlanarak hem cildinizi temizleyebilir hem de çeşitli cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. İşte sizler için güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak karbonat ve limon maskesi!

Cilt Lekelerini Temizleyen Karbonat Limon Maskesi İçin Malzemeler

Cilt lekelerinden kurtulabilmeniz için hazırlıklara başlamadan önce maske için ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. Bunun için gerekli malzemeler şöyle:

  • 1 tatlı kaşığı dolu dolu karbonat
  • 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Cildimizde meydana gelen lekelenmelerden kurtulabilmek için yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş maskemizin yapım aşamalarına geçebiliriz.

Cilt Lekelerine Karşı Maske Tarifi

Eğer cilt lekelerinden şikayetçi iseniz yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş maskemizin yapım aşamalarına geçebiliriz. Bu arada kuru bir cilt tipine sahipseniz bu durumda maskenizi hazırlarken karışıma zeytin yağı da ekleyebilirsiniz. Cilt lekesi ile mücadele etmenize yardımcı olacak olan maskemizin yapımına başlarken karbonat ve limonumuzu bir kaba alalım ve krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya başlayalım. Karışım bir macun kıvamına geldikten sonra maskemizi cildimize göz ve dudak çevresi hariç olacak şekilde uygulayalım. Cilde uygulamış olduğumuz maskeyi yaklaşık olarak 20 dakika kadar cildimizde tuttuktan sonra cildimizi ılık su ile yıkayalım.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Bu uygulamayı haftada 2 gün olacak şekilde ve düzenli olarak 1 ay boyunca uygulamaya devam edebilirsiniz. Düzenli bir şekilde uyguladığınız maskeniz sayesinde cildinizde meydana gelen değişimleri görmeye başladığınızda gözlerinize inanamayacaksınız. Eğer sivilceli bir cildiniz varsa daha ilk uygulamadan itibaren sivilcelerinizden de kurtulmaya başlayacaksınız.