Batman’da cinsel saldırı iddiasıyla yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhon’un avukatı sahte çıktı.

Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var! Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var!

Batman’ın Beşiri ilçesinde, 18 yaşında intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen ve konuyla ilgili tutuksuz yargılanan Musa Orhon’un avukatı sahte çıktı.

Sahte Avukat Dolandırıcılıktan Aranıyormuş

musa orghon

Eski uzman çavuş Musa Orhon’un duruşmasına cübbeyle giren ve daha önceden de dolandırıcılık suçundan hakkında işlem yapılan A.B.’nin sahte isim kullanarak birçok mahkemeye girdiği ortaya çıktı. Avukat olmadığı halde Siirt Adliyesi’nde çeşitli mahkemelerde usulsüz işlemler yaptığı ortaya çıkan A.B. polislerin dikkatleri sayesinde suçüstü yakalandı.

Polislerin Şüphelenmesi Üzerine Yakalandı

ipek er

Batman'ın Beşiri ilçesinde intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Musa Orhan’ın Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasına da yine avukat cübbesiyle katılan A.B., polislerin dikkati sayesinde suçüstü yakalandı. Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada; "Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince genel asayişe müessir fiillerin önlenmesi, aydınlatılması, muhtemel şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Siirt Adliyesi’nde Musa Orhan ve İpek Er davasıyla ilgili duruşmanın sürdüğü sırada, daha önceden ilimize gelerek avukat olduğu iddiası ile dolandırıcılık suçuna karışan A.B. isimli şahıs elinde avukat cübbesi ile görülerek görevliler tarafından tanınmıştır. Şahıs kontrol edildiğinde, şahsın avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi'nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı tespit edilerek gözaltına alınmıştır. Şahsın yapılan üst aramasında adliyede gerçekleştirdiği iş ve işlemlere ilişkin olan ve geçersiz olduğu değerlendirilen belgelere el koyulmuştur" ifadeleri kullanıldı.