Duygu Ömrüuzun, hamileliği sırasında bebeğine zarar gelir korkusuyla Koronavirüs aşısı yaptırmadı ancak bunun bedelini ağır ödedi.

Hamile olduğu için Koronavirüs aşısı yaptırmak istemeyen 28 yaşındaki Duygu Ömrüuzun, doğum yapmak için memleketi Ankara'ya gittiği sırada Koronavirüse yakalandı. 24 Ağustos'ta Ankara'da tedavi altına alınan genç kadın, 2 gün sonra sezeryanla doğum yapmak zorunda kaldı. 35 haftalık doğum yapmak zorunda kalan Duygu Ömrüuzun'un durumu ağırlaşınca tedavisine yoğun bakımda devam edildi ancak genç kadın Koronavirüse yenik düştü ve hayatını kaybetti.

Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde ebelik yapan ve ikinci çocuğuna 35 haftalık hamile olan genç kadın, çalıştığı hastaneden doğum iznine ayrılarak memleketi Ankara'ya geldi ancak burada Koronavirüse yakalandı. Karnındaki çocuğuna zarar gelmemesi için Koronavirüs aşısı yaptırmayan Duygu Ömrüuzun 24 Ağustos'ta Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 26 Ağustos tarihinde ise sezeryanla karnındaki bebeği alındı ve kuvöze yerleştirildi. Durumu ağırlaşan 28 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti.

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Eşi Aşı Yaptırmama Nedenini Anlattı!

Duygu Ömrüuzun'un eşi Muhammed Ömrüuzun, eşinin Koronavirüs aşısı olmadığını anlattı; "Eşim hamile olduğunu öğrendikten sonra aşı yaptırmadı. 'Bebeğe bir şey olur' korkusu onu çok endişelendiriyordu. Hep oğlumuzu düşündü. Ben aşılarımı yaptırdım. Hastanede çok iyi korunuyordu ve hiçbir şekilde virüse yakalanmadı. Ankara'da kovide yakalanmış. Evde kimse kovid değil. Kalabalık ortamdan aldığını düşünüyoruz virüsü"

"Doğumdan sonra da bilinci yerindeydi. Hep iyileşip oğlumuzu kucağına almayı bekliyordu. Durumu ağırlaşınca eşim entübe oldu. Daha sonra bir enfeksiyon oluştu vücudunda. Oğlumuzu sadece doğum sonrasında 4- 5 saniye görebildi. Hayali oğlumuzu kucağına almaktı. Ama hiç alamadı. kovid olduğu için kucağına verilmedi bebeğimiz. Erkek çocuğumuz olacağını öğrendiğimizde adının Göktuğ olmasına karar varmişti. Hep oğlumuzu soruyordu. 'Oğlum iyi mi, Göktuğ nasıl' diyordu. Entübe edildikten sonra bitkin düşmüştü. O da yorulmuştu"