Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Ziraat Bankası bir kamu bankası olarak, her koşulda ve her kesimden vatandaşa kredi finansman desteği ürünleri sunuyor. Öğrencilerin eğitimi için gereken her türlü kurs, dershane, Üniversite ve benzeri amaçlarla kullanılması amacıyla sunulan Eğitim Kredisi ürünü, ülkemizin gelecek nesillerinin iyi bir şekilde yetiştirilmesini hedefliyor. İyi bir eğitimin çeşitli aşamalarında büyük giderler oluşturması nedeniyle, eğitimin finansmanının sağlanabilmesi için Eğitim Kredisi ürünü oluşturulmuş.

Eğitim Kredisi Hayat Sigortası ürünüyle birlikte sunuluyor ve kişisel teminat isteniyor. 36 Ay vade seçeneğiyle sunulan kredi için, düşük faiz oranları uygulanıyor. 50.000 TL ve üzerindeki krediler için, yasal mevzuat gereği uygulanan vade süresi en fazla 24 ay olabiliyor. Eğer 50.000 TL’ nin altında kredi kullanırsanız, en uzun vade seçeneği 36 aya kadar çıkabiliyor.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Eğitim Kredisi ürünü başvurusunun bizzat ve banka şubelerinden yapılması gerekiyor. Başvuru sırasında Eğitim Kredisi başvuru formu, nüfus cüzdanı, çalışma yaşamına dair belgeler, eğitim yaşamını belgeleyen evraklar ve şube tarafından talep edilirse bazı başka belgelerde gerekebiliyor. Eğitim amacıyla harcanan tutara ait faturanın da başvuru belgeleri arasında olması talep ediliyor.

Eğitim Kredisi eğer düzenli bir gelire sahip olduğu bir çalışma yaşamı bulunuyorsa kendisine, düzenli bir gelire sahip olan velilerine de sunuluyor. Öğrencinin hazırlık aşamasında bir kursiyer olması da önem taşımıyor. Kredi ürünü, eğitimin her aşaması için veriliyor.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Eğitim kredisi 36 aya kadar taksitli olarak kullanılabildiği gibi, gerekli belgelerin ibrazı sonrasında Kredili mevduat Hesabı olarak da kullanılabiliyor. Gerektiği zamanlarda kullanmak üzere Kredili Mevduat Hesabı olarak banka da duran tutar, ihtiyaç oldukça kullanılabiliyor ve buna paralel olarak da kullanılan bölüm için faiz işliyor. Eğitim süreci sırasında çeşitli zamanlarda gereken finansman desteği, öğrencinin faydasına olacak şekilde böyle bir yöntemle de kullanılabiliyor.

Üniversite hazırlığı için gereken dershane veya kurs ücretleri, daha alt düzeyde eğitim gören öğrencilerin kurs ve özel okul ücreti gibi eğitim amaçlı tüm masraflar için krediye başvurulabiliyor. Banka bu kredi ürünü için, özel ve çok uygun faiz oranı uyguluyor.