Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz! Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz!

Vatandaşın hayatının her alanında önemli destekler sağlayan kamu bankası Ziraat Bankası, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde öğrencilere destek oluyor. Eğitim hayatında karşılaşılan tüm giderleri karşılamak için birikimi olmayanlar Ziraat Bankası eğitim kredisine başvuruyor. Ziraat eğitim kredisi sayesinde tüm eğitim ihtiyaçları şimdi karşılanıyor ve ödemeye sonra başlanabiliyor. Üstelik 36 aya varan vade imkanından da yararlanılabiliyor. İşte Ziraat Bankası’nın eğitim kredisinin şartları ve başvuru yolları!

Ziraat Bankası’ndan Eğitime Destek

Ziraat Bankası, eğitim masraflarını karşılayabilecek maddi birikime sahip olmayan kişiler için avantajlı bir eğitim kredisi sunuyor. Mevcut eğitim giderlerini şimdi karşılayıp, tam 36 aya varan vade imkanıyla çok daha uygun koşullarda ödeme fırsatı sunuluyor.

Ziraat Bankası’nın sunduğu eğitim kredisinden tüm okul, üniversite, kurs ve yanı sıra dershane giderlerini karşılamak için finansman desteği alınabiliyor. Üstelik tüm bu eğitim giderlerini tam 36 aya varan vade imkanıyla karşılayarak, geri ödemede de güçlük yaşanmıyor.

Ziraat Bankası’ndan 36 Ay Vadeli Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası tarafından duyurulan eğitim kredisi desteğinden yararlanmak isteyenlerin belirli şartlara sahip olmaları gerekiyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası eğitim kredisi, öğrencinin velilerine veya öğrencinin bu tip eğitim giderlerini üstlenen herhangi bir aile bireyine verilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencinin kendisinin bir meslek sahibi olması ve sürekli gelirinin olması durumunda da kendisine verilebilmektedir.

Eğitim kredisi kapsamında Ziraat Bankası tarafından şahsi veya maddi teminat talebi gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında Ziraat Bankası eğitim kredisinde 36 aya varan vade imkanından en fazla 50.000 TL üst limite kadar yararlanılabilmektedir. 50.001 TL ve 100.000 TL arasındaki kredi limitlerine en fazla 24 ay vade seçilebiliyor. Bunun dışında 100.001 TL ve üstündeki kredi limitlerine ise en fazla 12 ay vade seçimi yapılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi kapsamında hayat sigortası ürünü zorunlu olarak gerçekleştirilmektedir. Hayat sigortası, “Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.” tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası eğitim kredisi için şahsen başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda da Ziraat Bankası eğitim kredisi başvuru işlemleri Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor.