Ziraat Bankası, 2022 Eylül ayı itibariyle başlayan yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin masraflarının karşılanmasına yardımcı oluyor. Ziraat Bankası’nın eğitime destek programı kapsamında sunulan eğitim kredisi ile tüm eğitim giderleri, uygun geri ödeme koşullarıyla karşılanabiliyor. Ziraat Bankası eğitim kredisi kampanyası ile okul, üniversite, kurs ve dershane masraflarının tamamını 36 aya varan vade ile karşılamaya yardımcı olunuyor. İşte Ziraat Bankası’nın eğitim kredisinin tüm detayları!

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Özel Kredi

Ziraat Bankası’nın duyurduğu yeni eğitim kredisi kampanyasıyla birlikte 2022-2023 eğitim öğretim dönemindeki tüm eğitim giderleri sorun olmaktan çıkıyor. Söz konusu eğitim giderlerini karşılamak için birikime gerek olmamasını sağlamasının dışında, giderleri şimdi karşılayıp, ödemesini ise sonra yapabilme imkanı sunuluyor.

Ziraat Bankası eğitim kredisi kampanyası sayesinde tüm okul, üniversite, kurs ve yanı sıra dershane masrafları şimdi karşılanıyor ve ödemeye sonra başlanıyor. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi kampanyası sayesinde öğrenciler ve velileri, mevcut eğitim giderlerini şimdi karşılayıp, ödemelerini 36 ay taksitte gerçekleştirebiliyor. Üstelik Ziraat eğitim kredisi kampanyasında 36 aya varan vade imkanından çok düşük kredi faiz oranları üzerinden yararlanılabiliyor.

Ziraat Bankası’nın Eğitim Kredisi Şartları

Ziraat Bankası eğitim kredisi kampanyasından 36 aya varan vade imkanıyla faydalanılabiliyor. Ancak söz konusu 36 ay vade sayısı bankacılık mevzuatı gereğince en fazla 50.000 TL eğitim kredisi limitine kadar geçerlidir. Kullanılacak eğitim kredisinin limiti 50.001 TL ile 100.000 TL aralığında olduğunda en fazla 24 ay vade sunulabiliyor. Bununla birlikte 100.001 TL ve üzerindeki eğitim kredisi limitleri için en fazla 12 ay vade seçilebiliyor.

Eğitim kredisi öğrenci veya kursiyerler için kendilerine veya velilerine yönelik olarak uygulanmaktadır. Bu kapsamda Ziraat eğitim kredisi eğer öğrencinin kendisinin ödemeleri yapabileceği belgelendirebildiği bir geliri bulunuyorsa kendisine verilir. Eğer yoksa aile bireylerinden düzenli gelir sahibi olan kişilere yönelik olarak sağlanabilmektedir. Bununla birlikte Ziraat Bankası tarafından eğitim kredisi başvurularında şahsi veya maddi teminat talebi de gerçekleştirilmektedir.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Ziraat Bankası eğitim kredisi ile birlikte “Hayat Sigortası” uygulaması da zorunlu olarak yapılmaktadır. Ziraat Bankası eğitim kredisi başvuru işlemleri sadece Ziraat Bankası şubelerine şahsen  gidilerek, gerçekleştirilebilmektedir.