2000’li yıllarda hayatımıza giren kripto para varlıkları, geleceğin finans sistemini oluşturmaya devam ediyor. Kripto para piyasaları her geçen gün işlem hacmini de büyüterek, dünyanın her yerinde daha aktif ve daha yoğun şekilde kullanılıyor. Özellikle de yatırım aracı arayışlarında kripto para piyasalarında işlem gören coinler yoğun talep görüyor. Çünkü coinler yeni zenginler kazandırırken, gelecekte de yüksek kazanç fırsatları sunmaya devam ediyor. İşte 2022’nin en çok kazandıran coinleri ve detayları!

Avalanche(AVAX)

Günümüzün en popüler blok zincirlerinden birisi olan Avalanche veya kısa adıyla AVAX, kripto para piyasalarında işlem görmeye devam eden en yüksek kazanç grafiğine sahip coin olarak dikkat çekiyor. Her saniye 6.500 gibi devasa bir işlem çıktısı grafiği oluşan AVAX, bu potansiyeliyle daha fazla yatırımcının dikkatini üzerine çekiyor ve bu da doğal olarak piyasa değerine etkide bulunuyor. Bu yüzden 2022 yılının en fazla kazandıran coinleri arasında AVAX ilk sıralarda kendisine yer buluyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Cardano(ADA)

2017’de geliştirilmiş olan Cardano, yenilikçi blok zincir teknolojisiyle Bitcoin ve Ethereum ardından yapısal değişiklik sağlayan en temel coin oldu. Bu durumda Cardano’ya olan güveni ve talebi arttırırken, geleceğinin de oldukça parlak olması durumunu ortaya çıkartıyor. Çünkü uzmanların yaptıkları kripto para analizi sonuçlarına Cardano, geleceğin en büyük ve en değerli kripto para birimlerinden birisi haline dönüşecek. Nitekim günümüzde piyasa hacmi ve günlük işlem hacmi bakımından oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl boyunca olduğu gibi bu yılda iniş ve çıkış grafikleri ile yatırımcılara kazandırıyor.

Binance Coin(BNB)

Dünyanın en büyük, en değerli ve en çok tanınan kripto para borsası olan Binance tarafından geliştirilmiş ve borsada yapılacak alım ve satım işlemlerinde kullanılabilecek bir coindir. Binance Coin olarak isimlendirilirken BNB kodu ile kısaltılmaktadır. Bir ERC-20 tokeni olan BNB, maksimum 170.532.785 adet ile sınırlandırılmıştır. 2022’nin en çok kazandıran coinleri arasında pek çok yatırımcı için Binance Coin mutlaka yer alır. Hem güvenirliliği hem de borsada yapılan işlemlerde sağladığı avantajlar nedeniyle çok sık alım ve satımının gerçekleştirilmesi fiyatlarında olumlu etkiler oluşturuyor.