Kripto para piyasası her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Hatta öyle ki, kripto paralar gündelik yaşantımızda ödeme yöntemi olarak bile kullanılabiliyor. Bu avantajı ile dikkat çekmeyi başaran kripto paralar, yatırımcılar için de iyi bir araç olarak görev yapıyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Türlü platformlar üzerinden kripto para piyasasını takip eden kişiler, doğru yatırım araçlarını seçtikleri halde ciddi gelir elde edebiliyor. Böylece kripto para borsası, diğer yatırım araçlarını gölgeleyerek ön plana çıkıyor. Peki 2022 yılının en popüler ve en çok kazandırması beklenen koinleri arasında neler yer alıyor?

Cardano (Ada)

Etherum'un (ETH) kurucu ortağı tarafından inşa edilen Cardano, özellikle sıfır ücretle finansal işlemleri yürütmek için tasarlanmış bir blok zinciri olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum Cardano’yu hem Bitcoin hem de Ethereum'dan daha hızlı kılıyor. ADA, fiyatı artmaya devam ederken blok zinciri tabanlı projelere daha fazla kullanılabilirlik ve erişilebilirlik sağlama yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Proof-of-Stake (PoS) blok zincirini kullanan en büyük kripto para birimi olarak, geleneksel Proof-of-Work protokolüne çevre dostu bir alternatif kabul ediliyor.

WazirX (WRX)

Hindistan'ın önde gelen kripto değişim platformu WazirX, Hintli yatırımcılar için sorunsuz bir deneyim sunuyor. Yerel tokeni olarak WRX ile kullanıcılara düşük işlem ücretleri ve diğer heyecan verici özellikler sunuluyor. Hindistan'daki kripto para birimlerinin zorlu geçmişine rağmen, endüstrinin ülkede katlanarak arttığı gözlemleniyor. Hindistan'daki düzenleyici yasalar kripto açısından pozitif kalabilirse, WRX büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Chainlink (Link)

Chainlink, kriptolardan ziyade geleneksel hisse senetlerine eşdeğer seviyelerde işlem görüyor. Ağı, Chainlink ağı içinde ve dışında veri aktarımına izin veren esasen işlevsel birimler olan merkezi olmayan oracle'lardan oluşuyor. Güvenli etkileşime imkan tanıması sayesinde yatırımcıların dikkatini çekiyor

Chiliz (CHZ)

Kripto pazarında yeni olan Chiliz, sporseverlerin Taraftar Tokenları ve Chiliz paraları takas etmesine izin veriyor. Farklı spor kuruluşlarına blok zinciri tabanlı araçlar sunan Chiliz, şirketler tarafından farklı eğlence platformlarında bir kitleyle etkileşim kurmak için kullanabiliyor.

Monero

Monero anonimlik sağlayan bir dijital para birimi olarak karşımıza çıkıyor ve kullanıcılarına çevrimiçi işlem yaparken kimliklerini gizleyerek gelişmiş güvenlik sunuyor. Monero ile gönderici alıcının cüzdanında ne kadar para birimi olduğunu bilemiyor ve işlemlerini gözlemleyemiyor. Bu durum da dolandırıcılık ve kripto istismarının önüne geçilmesini sağlıyor.