Kripto para piyasası her geçen gün daha da büyüyor. Artık alışveriş ve ödeme için de kullanılabilen coinler, en karlı yatırım araçları arasında yer alıyor. Pasif gelir elde etmek isteyenlerin favori platformlarından bitcoin piyasası, son dönemde hareketli zamanlar yaşıyor. Peki bu yıl hangi coinlerin kazandırması bekleniyor? İşte 2022 yılının popüler coinleri!

2022 Yılında Hangi Coinler Kazandıracak?

Uzmanlar, uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için çeşitli kripto para tavsiyeleri veriyor. Ancak uzun vadeli yatırımın sağlam projelere sahip olan ve kendini kanıtlamış para birimlerine yapılması gerektiği de belirtiliyor.

Bu kapsamda uzun vadeli yatırım sepeti için HUH Token, Ethereum ağına bağlı olarak işlem yapma hızı yüksek olan Solana, uzun süredir ayı koşusunda olan Cardano, içinde Türk geliştiricinin de bulunduğu Avax, Elon Musk tarafından destek verilmeye devam edecek olan Doge, Metaverse dünyasının en çok kazandıran ve arsa alımına müsaade eden coin’i olan Mana ve buna bağlı olan Sand, 2022 yılı için tavsiye edilen coin’ler arasında yer alıyor.

Mana (Decentraland)

Metaverse dünyası için geliştirilen kripto paralar arasında yerini alan Mana, şu sıralar adından sıkça söz ettiriyor. Mana, 1 doların altında başladığı kripto para borsası serüvenine, şimdilerde 3 dolar seviyelerinde devam ediyor ve Metaverse dünyasında en popüler coinler arasında yer alıyor.

Ada (Cardano)

2021 yılının yükselişe geçen coinleri arasında yer alan Ada coin, 0,10-0,20 bandında başladığı yolculuğunda şu sıralar 2 dolar seviyesinde yerini koruyor. Yatırımcısına yüksek miktarlarda kazanç sağlayan Ada, Coin Market Cap gibi popüler platformlarda hala en çok tercih edilen ilk 10 coin arasında yer alıyor.

Dogecoin

Dogecoin'in Elon Musk tarafından desteklendiği biliniyor ve düşüş yaşasa da Elon Musk'tan aldığı destekle yerini korumayı başarıyor. Bunun yanı sıra Tesla'nın Dogecoin ile ticarete başlayacağı söylentileri de bu coinin popülaritesini korumak konusunda  destek veriyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Token (HUH)

Yine göze en çok çarpan kripto para birimi olan HUH Token, kısa süre öncesinde piyasaya sürülmüş olsa da Shiba Inu ve Floki Inu gibi tokenlerde olduğu gibi yatırımcılarına oldukça büyük getiriler sağlatabilme eğilimine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Hatta önümüzdeki birkaç yıl içerisinde piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para biriminden biri olmayı hedefleyen HUH Token, birçok rakibine göre daha gelişmiş özellikler sunuyor. Bununla birlikte HUH Nation" adlı büyük bir topluluk ve statik ödüller veriyor olması HUH Token’ı oldukça cazip hale getiriyor.