Son yıllarda dünya genelinde yatırımcıların gözdesi kripto para birimleri oluyor. Kripto para borsalarında yaptıkları yatırımlarında aldıkları büyük kazanç geri dönüşümleri kripto para teknolojisinin modern dünya finans ve ekonomi sistemine yön verir duruma gelmesine neden oluyor. Böylesine bir tablo içerisinde kripto para yatırımı düşünenler için uzmanlarından 2022’nin popüler conleri nelerdir? Hangi coinlere yatırım yapılmalı? Sorularına ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yapılıyor.

Avalance (AVAX)

Blockchain’in ilk katmanında bulunan ve merkezi olmayan uygulamalar ile özel blok zinciri ağlarına yönelik olarak platform fonksiyonu sağlayan Avax, son dönemin popüler coinleri arasında yer alıyor.Özellikle de Ethererum’un yakaladığı popülerliğin bile ötesine geçmeyi başarmasıyla birlikte yatırımcıların dikkatini çeken Avax, 2022 yılında da yatırımcısına en fazla kazandıracak coinler arasında gösteriliyor. Avax saniyede 6.500 işlem gibi son derece yüksek işlem çıktı performansı nedeniyle de kripto paralar arasında güven sağlıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Terra (LUNA)

Günümüzün popüler blockchain protokolü olan Terra, hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler gerçekleştirebilme fırsatı sağlamaktadır. LUNA, Terra ekosistemlerini meydana getirebilme maksadıyla stablecoin kullanmakta olan farklı bir blockhain protokolü olarak değerlendirilmektedir. 2021’de en fazla kazandıran coinler arasında gösterilen Terra, 2022 yılının ikinci çeyreği itibariyle yeniden yükseliş hareketliliği ile yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Cardano (ADA)

Son yılların piyasaya sürülmüş olan en popüler ve en sıra dışı coinlerinin başında Cardano geliyor. Bitcoin ve Ethererum’dan farklı üçüncü bir blok zincir meydana getirmesiyle bu ikilinin ardından merkeziyetsiz üçüncü kripto para birimi olarak değerlendiriliyor. Nitekim geçtiğimiz yıl içerisinde yatırımcıları ciddi kazanç seviyelerine ulaşmayı başardı. Cardano’nun geçtiğimiz yılın sonunda piyasa değerinin 42 Milyar Dolar seviyesini geçmesiyle birlikte yatırımcılardan fazla ilgi görmeye başladı. Gelen yatırımlar ile birlikte güvenirliliğin artması doğal olarak fiyatlarında da artışa neden oluyor. 2022 boyunca Cardano fiyatlarında artışın sürmesi bekleniyor.

Ether(ETH)

Ethereum blok zincirinde bulunan bir token olan Ether, akıllı sözleşmeler çıkarmıştır. Bu alanda da ilk olma özelliğine sahiptir. Piyasalarda en tanınan coinlerden birisi olan Ether, merkeziyetsiz uygulama programlama kodunu çalıştırmaya odaklanmış durumda bulunuyor. Bu nedenle de son dönemin en çok kazandıran coinleri arasında bulunuyor.