Tüm dünyada etkili olan ekonomideki dalgalanma, gelişmiş ülkelerin dahi yüksek enflasyon açıklamasına neden oluyor. Ekonomideki bu karamsar tablo içerisinde geleceği için yatırım yapmak isteyenler ise oldukça endişeli. Ancak bazı sektör ve meslek grupları bulunuyor ki ciddi kazançlar elde edilebilmesine olanak veriyor. İşte yatırım yapmayı düşünenler için 2022’nin en çok kazandıran işleri ve girişim fikirleri!

Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Türkiye, sağlık hizmetleri ve sağlık eğitimi konusunda dünyanın saygın ülkeleri arasında yer alıyor. Sağlık sektöründe pek çok önemli başarıya imza atan Türkiye, aynı zamanda da doğal kaynakları vesilesiyle de bu açıdan oldukça ciddi fırsatlara sahiptir. Saç ekiminden, ileri seviye cerrahi operasyonlara ve hatta kaplıca tedavilerine kadar pek çok seçenek, Türkiye’nin uluslararası tıp alanında en çok tercih edilen ülkelerinden birisi olmasına neden oluyor.

İşte bu noktada günümüzde yeni iş fikirleri arayanlar için sağlık turizmi komisyonculuğu fırsatı oluşturuyor. Bu iş fikrinde kişiler Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan tüm sağlık kuruluşlarıyla anlaşma sağlayarak hem yerli hem de yabancı turistler için aracılık yapıyor. Böylelikle ciddi kazançlar elde edebileceği gerçekten yüksek kar marjı oranlarından yararlanabiliyor.

Etsy Ürün Satışı

Son yıllarda dijital tabanlı iş fikirleri, gelecek vaat eden ve hali hazırda en fazla kazandıran iş fikirleri arasında öne çıkıyor. Nitekim bunlardan birisi olan Etsy ürün satışı da 2022’nin en çok kazandıran işleri arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük e-ticaret platformunda fiziki veya dijital ürün ya da hizmet satışı gerçekleştirilebiliyor. Global ölçekte bir pazardan yararlanma fırsatı sunan Etsy, aynı zamanda da tüm hizmetleri Dolar bazlı olarak gerçekleştirmektedir. TL/Dolar paritesi göz önüne alındığında kazançlar devasa noktaya ulaşıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Trüf Mantarı Toplayıcılığı

Son yıllarda trüf mantarı başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanında oldukça popüler hale gelmiş lüks gıdalardan birisidir. Her yılda fiyatı yükselmeye devam eden trüf mantarının kilosu 2.000 Euro’dan başlayan fiyatlara sahiptir. Ayrıca bu ürün Türkiye’nin iklim koşullarında yetişmeye son derece elverişlidir. Nitekim dünyanın en büyük trüf mantarı ihracatçı ülkelerinin başında Türkiye geliyor.