Suudi Arabistan’ ın Al-Nassr takımına tarihin en büyük ücretini alarak transfer olan Ronaldo, dün imzayı atarak transferin gerçekleşmesini sağladı. Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, imza töreni öncesinde merak edilen sorulara yanıt verdiği bir toplantı gerçekleştirdi. Ancak toplantıda verdiği cevaplardan bir tanesi ciddi bir gaf yapmasına da yol açtı.

Cristiano Ronaldo Al-Nassr’a Transfer Oldu

Benzersiz bir kontrat ile Ronaldo’ yu kadrosuna katan Al-Nassr, dün gerçekleştirdiği imza töreniyle transferi tamamladı. İmza töreni öncesinde bir toplantıyla, basın mensuplarının sorularına yanıt veren Ronaldo, bu sırada önemli bir gaf yaptı. Riyad şehrinde bulunan Mrsool Park' ta gerçekleştirilen imza töreni öncesinde, Portekizli yıldız Ronaldo soruları cevapladı.

Ronaldo İmza Töreni Öncesi Basın Toplantısı Yaptı

Ronaldo toplantıda “ Çok iyi hissediyorum. Avrupa'da çok iyi işler yaptım, büyük başarılar kazandım. Artık orada işim bitti. Asya'ya gelip buradaki gelişime katkı yapmak istedim. Gençlerin gelişimine yardımcı olmak istiyorum. Zor bir karar olabilir ama bunu yaşamak istedim. “ Dedi.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Açıklamanın devamında “ Ailem bu karardan ötürü çok mutlu. Çok güzel şekilde karşılandık. Hepimiz burada olmaktan mutluyuz. Sadece futbol olarak değil, buradaki yeni neslin mentalitesini değiştirmek için bir şans olarak görüyorum bu transferi. Brezilya, Amerika, Portekiz, Avustralya ve Avrupa'dan başka kulüpler de beni transfer etmek istedi. Ben burayı tercih ettim. Bilgim ve tecrübemle buradaki insanlara katkı vermek istedim. Kadın ve erkek herkese yardım etmek istedim.
Çoğu insan konuşuyor ama futbol hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Dünya Kupası'nda Suudi Arabistan'ın yaptığını gördük.

Afrika ülkelerinin yaptıklarını da gördük. Bu ülkelerde futbolun gelişimine ve değişimine katkı yapmak, bazı şeyleri değiştirmelerine yardımcı olmak istiyorum. Buradaki futbol oldukça yarışmacı seviyede. Yarından itibaren takımla çalışmalara başlayacağım. Hocam şans verirse şans bulmak istiyorum. Futbolda birçok rekor kırmış 'eşsiz' bir oyuncu olarak 'eşsiz' bir kontratı hak ettiğimi düşünüyorum (gülerek). Al Nassr' da futbol oynayıp mutlu olmak istiyorum. Başkanım ve hocam burada benimle. İstediğim tek şey futbol oynamak. “ dedi.

Ronaldo Bu Açıklama Ardından Bir Gaf Yaptı

Ronaldo Bu açıklamanın ardından, Güney Afrika’ da olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek büyük bir gafa imza attı. Bu gaf hemen sosyal medya da gündem haline geldi. Ronaldo “ Burada Futbol oldukça farklı, bu yüzden benim için Güney Afrika'ya gelmek kariyerimin sonu değil. Bu yüzden değişmek istiyorum ve dürüst olmak gerekirse insanların ne dediği umrumda değil. “ diyerek büyük bir gafa da imza atmış oldu.