Ülkemizin son yıllarda çeşitli teknolojik alanlarda kat ettiği mesafe, blokzincir teknolojisinin de yoğun olarak kullanılmasına neden oluyor. Özellikle geliştirilmeye henüz devam edilen otomobil TOGG, en başından beri çağın en ileri teknolojisi kullanılarak rekabet edebilecek bir potansiyele göre hazırlanıyor. Blokzincir teknolojisine yoğun şekilde ağırlık veren TOGG projesi, aynı zamanda bu altyapının pek çok alanda ne kadar yüksek verim sağlayacağı konusunda da deneyimler oluşturdu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada, geleceğin Türkiye’ sini inşa ettiğimizi ve blokzincir teknolojisinin de bu konuda önemli bir paya sahip olacağını anlattı. Cumhurbaşkanı konuşmasında “ Bu aracı kullanan ülke olmayı hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı, gençleri de bu teknoloji üzerine çalışmaya davet etti.”

Kripto Paraya İlgi Artıyor

Ülkemizde kripto para ve dolayısıyla blokzincir teknolojisinin ürünlerine ilgi giderek artmaya devam ediyor. “Blokzincir İstanbul” programı kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta blokzincir altyapısı olmak üzere, fiber altyapımız ve kripto paralar hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Altyapımızı Güçlendirmeliyiz

Blokzincir başta olmak üzere internetin daha verimli şekilde kullanılabilmesi için, internet iletim altyapısının da gelişmiş olması kaçınılmaz. Bu konuya değinen Cumhurbaşkanı, internet altyapısı konusunda biraz yavaş gidildiğini belirtti. Bu konuda çalışmaların arttırılması gerektiğinin farkında olduklarını belirtti.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Blokzinciri göz ardı edemeyiz

Cumhurbaşkanı konuşmasında “Dijital varlıklar teknolojinin yakıtı blokzincir ise teknolojinin vasıtasıdır. Geniş faaliyet alanını cazip kılan husus hızlı ve düşük maliyetli işlem yeteneğidir. 'Türkiye Yüzyılı' nın hazırlıklarını yaparken bu potansiyeli gözardı edemeyeceğimiz açıktır.” Dedi.

Konuşmasına “Özel sektörümüzün blokzincir alanındaki faaliyetlerini yakından izliyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alanda ülkemize katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerimize “kripto para kumarlarına” yönelmek yerine blokzincir teknolojisi geliştirilme çalışmalarına katılma tavsiyesi yaptı.

Kripto Para Çalışmalarımız Sürüyor

Merkez Bankası tarafından sürdürülen kripto para çalışmaları konusuna da değinen Cumhurbaşkanı, çalışmaların şu anda devam ettiği bilgisini verdi. Yakın zamanda bu konuyla ilgili de yeni açıklamaların geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Teknolojinin bu seviyede takip ediliyor olması, ülkemiz gençliği tarafından da büyük ilgiyle karşılandı.