Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Günlerdir sürdükten sonra kontrol altına alınan orman yangınlarının ardından Batı Karadeniz'de meydana gelen sel felaketi nedneiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan Kastamonu, Bartın ve Sinop'un afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

En Az Hasarla Felaketleri Atlatalım

erdoğan-1

Konuşmalarına herkese geçmiş olsun diye başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın pek çok yeri gibi ülkemiz de bir süredir tabii felaketlerle boğuşmaktadır. Amerika'sı da Kanada'sı da Almanya'sı da böyle. Her bu tür felaketlerle boğuşuyor. Temennimiz o ki bunlarla boğulurken en az hasarla bu felaketleri atlatalım" dedi.

Eşi Benzeri Olmayan Bir Felaket Yaşadık

sel-3

Orman yangınlarından bahseden Erdoğan bu konuda ise "Ülkemizin güneyinde geçmişte eşi benzeri olmayan yangınları yaşadık. Antalya, Muğla'daki yangın felaketlerini biliyorsunuz. Hamdolsun bu yangınların hemen hemen hepsini de kontrol altına almayı başardık" ifadelerini kullandı.

Yangınların Ardından Seller

bozkurt 3

Güneyde yaşanan orman yangınları konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, daha yangınlar bitmeden Karadeniz'de meydana gelen sel felaketi hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Karadeniz'de yaşanan sel felaketi için Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet olarak tüm imkanlarımızla felaketin ilk anından itibaren sizlerle beraberiz. Aşından yemeğe ne gerekiyorsa hepsini yaptık, yapıyoruz, yapacağız. 4 bin 760 personel, 19 helikopter, 1 İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinası ve pek çok araç gereç sahada faaliyet gösteriyor" dedi. Hatta tüm felaketlerden bahsederek "Bugüne kadar yaşamış olduğumuz her hadisede Türkiye'de hiç kimsenin sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdik" ifadelerini kullandı.