Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN TÜRK ve Kanal D’nin ortak yayınında gündeme dair oldukça önemli değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yayında Afganistan meselesinden ülkede yaşanan felaketlere, okulların açılması ve pandemi sürecinden sosyal medyaya birçok konuya değindi. Erdoğan’ın sosyal medyaya dair yaptığı açıklamalar ise merak uyandırdı.

Ekim'de Düzenleme

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CN, katıldığı CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında gündeme dair oldukça ciddi ve merak edilen konularda açıklamalar yaptı. Yapmış olduğu değerlendirme ve açıklamalardan bir tanesi de sosyal medyaya dair oldu. Cumhurbaşkanının sosyal medya açıklamasını yorumlayan Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin bu konu hakkında “Meclis açıldıktan sonra Ekim ayında sanırım düzenleme yapılacak, Cumhurbaşkanı işaretini verdi. Eleştiri en doğal haktır ama eleştiri hakkınız insanlara hakaret etme hakkınız yok” yorumunu yaptı.

"Sosyal Medyaya Hiç Olumlu Bakmıyorum"

meclis

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal medya ile ilgili bir düzenlemeye ihtiyaç var mı?” sorusuna karşılık "Ben şahsen bu sosyal medyaya hiç olumlu bakmıyorum ve Meclis'in açılmasıyla birlikte de sosyal medyaya yönelik bir çalışmanın yapılması gereğine inanıyorum. Çünkü bunlar salim akılları veya aklı selimlerin hedefini adeta saptırtıyor. Yani dürüst, doğru bir şeyi düşüneceğiniz yerde maalesef bu yalan yanlış haberlerle vatandaşımız çok farklı yöne doğru adeta evriliyor" şeklinde cevap verdi. Cumhurbaşkanınının bu konudaki açıklamalarını değerlemdiren yazarlar ise bu konuda Erdoğan'ı kararlı gördükleri şeklinde bir değerlendirme yaptılar.