Son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran TikTok macerasına kimler katılmıyor ki? Gençlerin büyük ilgi göstermesi ile büyük bir patlama yapan TikTok bugün 7'den 70'e herkesi kapsayan bir dijital platform olma özelliği taşıyor. Sanat dünyasından ve siyaset dünyasına pek çok ünlü ismin de yer aldığı TikTok'a son olarak ülkemizden de önemli bir isim daha katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da artık TikTok'lu oldu. Cumhurbaşkanı hesap açmasının ardından kısa bir süre içinde birçok kişi tarafından takip edilmeye başlandı. İŞte haberin detayları!

Cumhurbaşkanı TikTok'ta!

Ünlü ünsüz birçok ismin yer aldığı TikTok yeni bir kulanıcı daha kazanmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da artık bir TikTok kullanıcısı. Gençler arasında son derece popüler bir uygulama olan TikTok'ta hesap açan Recep Tayyip Erdoğan'ın kullanıcı ismi ise "rtedijital". Cumhurbaşkanı tarafından açılan yeni hesapta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait videolar yer alıyor. Hesabın açılışından kısa bir süre içerisinde 84,3 Bin kişi tarafından takip edilen Erdoğan'ın paylaşmış olduğu videolar arasında en çok izleneni ise 9,2 milyonla Erdoğan'ın Sincan'dan karanfillerle karşılanmasına dair görüntüler oldu.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Siyasetçiler Arasında da Popüler

İlk ortaya çıktığı zamanlarda daha çok gençlerin ilgi gösterdiği TikTok, bugün her yaştan kullanıcıya kapılarını açmış durumda. Özellikle siyasetçiler ve politikacılar da gençlere ulaşabilmek için TikTok'u önemli bir araç olarak görmeye başladılar. Bu nedenle birçok ülke siyasetçisini Tiktok mecrasında kolaylıkla görebilirsiniz. Ve son olarak TikTok mecrasına yeni bir isim daha katıldı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "rtedijital" kullanıcı adıyla yeni bir tikTok hesabı açtı. Hesabını açar açmaz 100 bine yakın takipçi edinen Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok izlenen videosu ise Sincan'da karanfillerle karşılandığı ana ait. Erdoğan'ın bu videosu tam 9,2 milyon izlenme sayısına ulaştı. Dünyanın popüler uygulamalarından birisi olan TikTok, bu yönüyle artık yalnızca bir eğlence aracı değil aynı zamanda siyasetçiler tarafından da kullanılan bir mecra haline geldi diyebiliriz. Özellikle genç seçmenlere ulaşmanın da bir yolu olarak görülmeye başlanan TikTok gibi uygulamalar bu nedenle politikacıların artık daha fazla önem verdiği alanlar haline gelmeye başladı. Bakalım TikTok daha kimleri görecek.