Ülkemizin kanayan yaralarından biri de mülteci sorunu. Suriyelileri Türkiye'de görmek istemeyen birçok kişi mevcutken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu programına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Erdoğan toplantıda Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la görüşme olabileceğine ve bu görüşmeler sonrasında Suriyelilerin evlerine dönebileceğini açıkladı.

Siyasiler Arasındaki Gerilim Devam Ediyor!

2023 seçimlerine bir yıldan daha az bir zaman kalmışken, şu sıralar siyasetçilerden arka arkaya açıklamalar geliyor. Son olarak ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "başörtü sorunu" sunduğu anayasa teklifinin ardından; Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip arasında ipler bir kez daha gerilmişken bugün siyasetin gündemi oldukça farklıydı.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Ülkemizin mülteci sorunu herkesin dilinde, vatandaşların büyük bir kısmı bu durumdan şikayet etmeye devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu programında düzenlediği basın toplantısında Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la görüşme olabileceğine dair önemli sinyaller vermekten geri durmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Görüşme Sinyali: "Vakti Geldiğinde Esad'la Görüşme Yoluna Gidebiliriz"

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Şu an itibariyle böyle bir şey söz konusu değil. Ama ‘Mümkün değildir’ ifadesini kullanmam da, alışılmış bir siyasetçi değilim. Dolayısıyla vakti saati geldiğinde biz Suriye’nin başkanıyla da görüşme yoluna da gidebiliriz. Şu an itibariyle zaten alt düzeyde görüşmeler yapılıyor. Fakat bizim bütün arzumuz Suriye’deki terör gruplarının buradan arındırılması ve biliyorsunuz burada şu anda briket evler yapma suretiyle geri dönüşü hızlandırmanın adımlarını atıyoruz. 550 bin civarında Suriyeli kendi topraklarına döndü."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından, ilerleyen dönemlerde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la görüşme yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.