Son zamanlarda siyasilerden sokaktaki insanlara kadar herkesin gündeminde seçim var. Seçim süreci yaklaştıkça ittifaklar, ittifaklar içinde öne çıkan isimler, adaylıklar ve daha birçok bilinmeze ilişkin sorular havalarda uçuşuyor. Kulislerde konuşulanlar ise başta medyanın dikkatinden kaçmıyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda özellikle altılı masada halen herhangi bir isim zikredilmediği için kulislerden gelen bilgiler herkes tarafından daha çok merak ediliyor. Son olarak Habertürk yazarlarından Sevilay Yılman'ın, Millet İttifakı'nda ne şekilde aday olabileceğine dair yazdığı yazı ise gündeme bomba gibi düştü. İşte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Millet İttifakı'nın adayı olabilmesi için gerekli olan şartlar!

Mansur Yavaş Aday mı?

Seçim gündemi hızla ilerlerken Habertürk yazarlarından Sevilay Yılman'dan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında oldukça merak uyandıran bir haber yazısı geldi. Sevilay Yılman haberinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ne şekilde Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olacağını anlattı. Yılman'ın Habertürk'te yayınlanan yazısında Mansur Yavaş'ın CHP dışından aday olacağı iddiaları çöp olarak nitelendirildi. Bahsi geçen haberde Sevilay Yılman; "Şunu söyleyeyim bir kere; CHP aday göstermez ise Mansur Yavaş kesinlikle İYİ Parti'nin adayı olur" ya da "Bağımsız aday olur" ya da "Zafer Partisi'nin başını çektiği bir ittifakın adayı olur" iddiaları tamamen çöp! Hiçbirinin doğruluğu da yok tutarlılığı da..." şeklinde yazdı.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Kılıçdaroğlu'nun Söylemi Önemli

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki olası adaylığı iddialarına ilişkin durumun tamamen Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlı olduğunu ifade etti. Yılman, söz konusu adaylıkta Kılıçdaroğlu'nun söyleminin önemli olduğunu iddia ettiği yazısında; "Çünkü Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması ancak ve ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisinden talep etmesiyle oldu. Yani eğer Kemal Bey, "CHP'nin adayı siz olmalısınız" derse Yavaş'ın adaylığı mümkün. Başka türlü değil. Emin olun değil. Çünkü öğrendiğim kadarıyla Mansur Bey, Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük saygı, sevgi ve vefa duygusuyla bağlı. Hayat tabii... Dahası siyaset... En nihayetinde kimin ne yapacağı belli olmaz ama ben Mansur Yavaş'ın Kemal Bey'i kıracak, incitecek herhangi bir eylemde bulunmasını pek olası görmüyorum." ifadelini kullandı.