Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yıllardır "Hedef 2023" diyerek Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına dikkat çekiyor, hal böyle olunca haftalar öncesinde duyurusu yapılan Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacağı açıklama merak konusu olmuştu. Bu konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyetin yeni yüzyılında neler yapılacağına dair açıklamalar yapılacağı tahmin ediliyordu.

Haftalardır Bu Toplantı Bekleniyordu!

Haftalardır beklenen, Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı sonunda gerçekleşti ve birçok kişinin tahmin ettiği üzere bu toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları güne damgasını vurdu. Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki hafta içinde TBMM’ye sunulacağını açıkladı.

Yeni Anayasa Önümüzdeki Hafta TBMM'ye Sunulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gerçekleşen ve haftalardır beklenen Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı’nda 12 Eylül 1980 yılından kalan anayasının değişeceğini, yeni anayasa üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını ve önümüzdeki hafta içinde TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

"Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize eğitim, sağlık, enerji, sanayi, tarım alanlarında eserler kazandırırken hayata geçiremediğimiz işler de oldu. Ülkemizi darbe anayasasından kurtararak özgürlükçü ve sivil bir anayasaya kavuşturma girişimlerimiz geliyor. Bu konuda halen süren eksikliği görmemize ve hayıflanmamıza mani değildir. 12 Eylül anayasasının raf ömrü çoktan doldu. Tekliflerimiz muhalefetin destek vermemesi sebebiyle yarım kaldı. Her şeyiyle milli iradenin ürünü yeni bir Anayasayı ülkemize kazandırmak, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biridir. Başı açık-örtülü herkesin hakkı güvence altında alacak, ailelerimizi sapkın akımlardan koruyacak yeni bir anayasa değişikliği teklifi hazırladık. Önümüzdeki hafta teklifi Meclis'e sunarak ülkemizin gündeminden çıkaracağız. Ülkemizin gündeminde yoktu birileri zorla soktu.'

'Darbecilerin ne kadar aparatı varsa hepsi üzerimize salındı. Biz çözümü sadece milletin sinesinde milli iradenin gücünde aradık. En kritik demokrasi ve kalkınma atılımını bir ortak akılla ortak iradeyle ortak vicdanla gerçekleştirdik. Geçmişte ayrıştırılmaya çatıştırılmaya çalışılan kim varsa bu büyük devrime katkı vermiştir. Bu ülkede vesayetin kadrine uğrayan kim varsa yanında olduk. Ayasofya'yı yeniden cami yapmamız bile küresel vesayete karşı gerçekleştirdiğimiz büyük bir meydan okumadır."