İstanbul’da sağlıklı ve spor dolu yaşam konusunda birbirinden avantajlı etkinlikler ve kampanyalar düzenlenmeye devam ediyor. Özellikle bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbulluları daha fazla yürümeye davet ediyor. Üstelik İstanbulkart sahipleri, İBB’nin “Yürü Be İstanbul” uygulamasını kullanarak yürüdüğünde toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor. İşte İBB’nin Yürü Be İstanbul uygulaması özellikleri ve ücretsiz toplu taşıma kampanyasının detayları!

İBB Yürü Be İstanbul Uygulaması Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından geliştirilen ve İstanbulluların kullanımına sunulan “Yürü Be İstanbul” uygulaması adından da anlaşıldığı üzere İstanbulluları yürümeye teşvik ediyor. İBB tarafından kullanma sunulan Yürü Be İstanbul uygulamasını cihazına indirenler, uygulama üzerinde yer alan görevleri tamamlayarak puanlar biriktirebiliyor. Yürü Be İstanbul uygulamasında biriktirilen puanlar uygulama mağazasında yer alan yüzlerce farklı ödülden birisini almak için kullanılabiliyor.

İBB Yürü Be İstanbul Ücretsiz Toplu Taşıma Kampanyası

İBB’nin Yürü Be İstanbul uygulamasında yer alan görevler dönemlik olarak güncelleniyor. Bu kapsamda uygulamada yer alan “Var Mısın 50.000 Adım? görevini tamamlayan herkes toplu taşımada ücretsiz geçiş imkanından yararlanabiliyor. Uygulamada yer alan “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevi tamamlayan ve İstanbulkart’ını tanımlamış olan kişiler 1 kerelik İstanbul içi toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkında yararlanabiliyor.

Uygulamadaki “Var Mısın 50.000 Adım?” görevi kapsamında İstanbulların uygulamayı kullanarak haftada 50.000 adım atması gerekiyor. Her hafta 50.000 adım atan ilk 1.000 kişi İBB Belbim toplu taşıma araçlarında 1 adet ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

Kampanya kapsamında kazanılan 1 adet geçiş ücreti hediyesi bakiyesi otomatik olarak İstanbulkart’a yüklenmektedir. Kampanyaya katılan ve ücretsiz geçiş hakkı kazanan kişilerin İstanbulkart’larına 1 adet İBB toplu taşıma geçiş ücreti otomatik talimat olarak yüklenmektedir. Bu nedenle İstanbulkart sahibinin yüklemenin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için İstanbulkart’ını yükleme noktalarına veya ödeme noktalarına bir kere okutmaları gerekiyor. Bunu tamamlayarak, yapacağı ilk toplu taşıma kullanımını tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İstanbullular, Yürü Be İstanbul uygulaması ile hem sağlıklı bir yaşamı metropol İstanbul’da da sürdürebiliyor hem de yüzlerce farklı hediyeden birisini kazanma şansını yakalıyor.