Eğer pizzayı çok seviyorsanız ama her zaman da hazır pizza almak istemiyorsanız size muhteşem pratik bir pizza tarifimiz var. Üstelik de fırın bile kullanmadan. Bir misafir geleceği zaman, canınız çektiğinde ya da çocuklarınıza sürpriz yapmak istediğinizde fırında yalnızca bir teflon tava ile basitçe yapabileceğiniz bir pizza tarifimiz bulunuyor. Siz de bu tarifi uygulayarak dakikalar içerisinde o çok sevdiğiniz pizzaya kavuşabilir ve masanızı şenlendirebilirsiniz. İşte sizin için tavada pizza için gerekli malzemeler, yapım aşamaları ve püf noktaları!

Tavada Pizza İçin Gerekli Malzemeler

Tavada pizza yapımına başlamadan önce ilk etapta ihtiyacımız olan malzemeleri sıralayarak işe başlayalım. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • Sucuk
  • Sosis
  • Zeytin
  • Mısır
  • Mantar
  • Pizzanızda istediğiniz diğer pizza malzemeleri
  • 1 yumurta
  • 3 kahve fincanı un
  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi tavada pizzamızın yapım aşamalarına.

Tavada Pizza Yapımı

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tavada pizza tarifimizin malzemelerini hazırladıktan sonra öncelikle bir mikser yardımıyla yumurta, yoğurt, un ve kabartma tozunu derin bir karıştırma kabına alarak karıştırmaya başlayalım. Buradan kek hamurundan biraz daha sıvı bir hamur elde edene kadar malzemelerimizi çırpalım. Ardından hazırlamış olduğumuz hamuru daha önceden yağladığımız pilav tenceresi büyüklüğünde bir teflon tavaya dökelim ve üzerine doğrayarak hazırlamış olduğumuz istediğimiz pizza malzemelerini yerleştirelim. Sonra bu malzemelerin en üstüne kaşar peynirimizi rendeleyerek tavanın kapağı kapatalım ve kahve ocağında, kısık ateşte 15 dakika kadar pişirelim. Bu şekilde yapacağınız pişirme işleminin sonrasında pizzanızın üzerine yerleştirmiş olduğunuz sucuk, sosis, mantar gibi malzemeleri oldukça güzel bir şekilde piştiğini göreceksiniz. Deneyen herkes için şimdiden afiyet olsun.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Ancak bu arada tarifle ilgili bazı ipuçlarımız da olacak. Öncelikle eğer hamurunuzun mükemmel bir yapıda olmasını istiyorsanız hamurunuz pürüzsüz kıvama gelene kadar yaklaşık olarak 5 dakika kadar çırpmaya devam etmelisiniz. Bunun yanı sıra pizzanızı pişirmeye başladığınızda tavanın ısısını kaybetmemesi için kabağını açmamalısınız. Bu nedenle cam bir kapak kullanmanız daha iyi olabilir. Son olarak pişirme aşamasında ocağınızı en küçük gözde ve en kısık ateşte olmasına özen göstermelisiniz.