PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Uluslararası ekonomide yaşanan dalgalanmalara bağlı olarak Türkiye ekonomisinde yaşanan yüksek enflasyonla mücadele etkin biçimde devam ediyor. Devlet, enflasyon karşısında vatandaşın mağdur olmaması için destek ödemeleri yapıyor. Vatandaşlara yapılan destek ödemelerine başlandı. ATM’lere giden vatandaşlar anında hesaplarına yatan devletin destek ödemelerini alabiliyor. Devletin destek ödemesi kapsamında 60.516.754 TL tutarındaki destek ödemelerinin banka hesaplarına yatırılmaya başlandığı açıklandı.

Tarım Bakanlığı’ndan Çiftçilere Destek Ödemesi

Ekonomide yaşanan dalgalanmaların en fazla etkilediği kesimlerden birisi de çiftçiler oldu. Özellikle son yıllarda tarım ve hayvancılık alanındaki teşvikleriyle yatırımları arttırmayı ve üretim performansı yükseltmeyi hedefleyen Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2022 yılında da çiftçilere önemli destekler sunuluyor. Bakanlığın geri ödemesiz olarak sunduğu destek ödemeleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından resmi Twitter hesabından bir açıklama yapıldı.

Tarım bakanı Kirişçi tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada 2022 yılı için çiftçilere yapılan ödemelere başlandığına dair bilgilere yer verdi. Yaptığı paylaşımda Türkiye genelinde 60.516.754 TL tutarındaki “Tarımsal Destek Ödemesi” işlemlerine başlandığını belirtti. Ayrıca aynı paylaşımda çiftçilerin banka hesaplarına ödemelerin aktarıldığı ve tüm çiftçiler için “Hayırlı ve Bereketli Olması” temennisinde bulundu.

Çiftçilere Yapılacak Destek Tutarları Açıklandı

Devletin 2022 yılı için çiftçilere yönelik olarak yapacağı tarımsal destek ödemelerine ilişkin detaylarda belli oldu. Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2022 yılında “Kırsal Kalkına Yatırımlarının Desteklenmesi” programı kapsamında tam 34.084.579 TL tutarında destek ödemesi çiftçilerin hesaplarına yatırılıyor. Ayrıca bakanlık tarafından “Uzman Eller” projesi kapsamında 13.521.975 TL tutarında ödeme yapılıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 2022 destek ödemeleri arasında “Et Regülasyonu” isimli destek programı da bulunuyor. Bu program kapsamında 8.455.000 TL ödeme yapılıyor. Büyükbaş damızlık hayvan alım desteği için ise hayvancılıkla uğraşan kişilerin hesaplarına 4.455.200 TL tutarında ödeme yapılıyor.