Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

TOKİ, ev sahibi olmak isteyenleri sevindirmeye devam ediyor. TOKİ’nin 2022 yılında sürdürdüğü toplu konut projelerinin tamamlanan kısımları için satışa başlandı. TOKİ’nin satışa sunduğu konutlar için başvuru ve talepler alınmaya başlandı. TOKİ tarafından dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için yapılan yeni konut projelerinde tamamlanan kısımlara ilişkin satışlar gerçekleştiriliyor. İşte güncel olarak TOKİ’nin satışa sunduğu konutlar ve bu konut alımları için TOKİ faizsiz konut kredisi desteğinin tüm merak edilenlerinin yanıtları!

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Desteği

Bugüne kadar milyonlarca dar gelirli vatandaşın ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, ülke genelinde çok sayıda yeni konut inşasına da devam ediyor. Devam eden TOKİ konut projelerinden 2022 Temmuz ayı itibariyle tamamlanan kısımlar için satışlar ise başladı. TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut satışları dar gelirli vatandaşları hedeflediğinden uygun fiyatları ve ekonomik ödeme koşulları sunuyor. Hatta kurum tarafından bazı kriterleri sağlayan vatandaşlara faizsiz konut kredisi desteği de sunuyor.

TOKİ faizsiz konut kredisi desteği sadece şehit ailelerine, terör malullerine ve yanı sıra dul ve yetim aylığı alan vatandaşlara yönelik sunulmaktadır. TOKİ faizsiz konut kredisi bu kriterleri sağlayan kişilere 2022 yılı için toplamda 241.000.00 TL olarak sunulacaktır. TOKİ faizsiz konut kredisi geri ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) alınan maaş üzerinden kesilecektir. Konut kredisinin taksitleri vatandaşın aldığı maaşın en fazla 4’te 1’lik kısmı kadar olacaktır.

TOKİ Satılık Konutlar

TOKİ 2022 yılında inşası tamamlanan konutlar için satış işlemlerini de sürdürüyor. Bu kapsamda TOKİ tarafından 2022 Temmuz ayı için açıklanan konut satış ilanları yayınlandı. İşte 2022 Temmuz ayı TOKİ satışa sunulan evler ve detayları!

TOKİ Bursa’nın Yenişehir ilçesi Subaşı Mahallesinde inşa edilen 210 konutun 90 tanesini satışa sunuyor. Normal satış kategorisinde ve     kura ile satış formatında gerçekleştirilen TOKİ konut satışında 2+1 ve 3+1 konut mimarisi bulunuyor. 87.04 metrekare ile 104.03 metrekare ölçülerinde olan konutlar ortalama olarak 424.000 TL ile 612.000 TL arasında fiyata satışa sunuluyor.

TOKİ Çorum’un Merkez ilçesi Celilkırı Mahallesi’nde inşa edilen 754 konutluk projenin tamamlanan 139 adet konutu satışa sundu. 70 metrekare 2+1 ve 85 metrekare 3+1 mimari özelliklerdeki konutlar kura ile satış modelinde 464.000 TL ile 550.000 TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor.