Ev sahibi olmak isteyen ancak birikimi bulunmayan kişiler için gayrimenkul sektöründeki fiyat artışları ciddi engel teşkil ediyor. Ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmede TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut satışları önemli bir fırsat oluşturuyor. TOKİ tarafından Türkiye genelinde yapılan konut projelerinden çok uygun koşullara ev sahibi olmak herkes için mümkün oluyor. TOKİ konut satışlarında faizsiz kredi desteği de sunuyor.%0 faizle konut kredisi kullanarak, TOKİ projelerinden ev sahibi olabilirsiniz!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

TOKİ Faizsiz Konut Kredisinden Kimler Yararlanabiliyor?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından 2000’li yıllarda her yıl artış sağlayacak şekilde konut projeleri gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin her şehrine yönelik tamamlanan ve devam eden TOKİ konut projeleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin ve dar gelirli vatandaşlarında ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürebilmelerine yardımcı oluyor. TOKİ tarafından inşa edilen toplu konut binalarının satışları oldukça uygun satış fiyatlarına sahiptir. Gayrimenkul sektöründeki konut fiyatlarına nazaran oldukça makul seviyelerde fiyatlara sahip olan TOKİ konutlarında kurum tarafından sunulan %0 faizli konut kredisi desteği de bulunuyor.

TOKİ tarafından sağlanan faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Bu şartlarda “Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Tarafından Şehit Ailelerine, Harp Ve Vazife Malulleri İle Dul Ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik" kapsamında düzenlenmiştir.

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

TOKİ faizsiz kredi desteğinden yararlanarak, kurumun yaptığı toplu konut projelerinden ev satın almak isteyen kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) bünyesindeki “Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü” aracılığıyla alınacak “hak sahipliği” belgesinin alınması gerekiyor. Bu belgeyi alan hak sahipleri en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek, şahsen TOKİ %0 faizli konut kredisinden faydalanabilmek için başvuru yapabilir.

TOKİ Faizsiz Kredi Ne Kadar?

TOKİ tarafından sağlanan %0 faizli konut kredisine yönelik olarak üst limit “Devlet İstatistik Enstitüsü” tarafından belirlenmektedir. Yapılan değerlendirmede Türkiye geneline yönelik olarak ilan edilen yıllık fiyat artış oranı düzeyinde bir artış gerçekleştirilmektedir. 2022’de TOKİ %0 faizli konut kredisinde 241.000 TL tutarında limit tanımlanmaktadır. 2022 boyunca kişi başı kullandırılan kredi limiti 241.000 TL olarak belirlenirken, toplamda 1.551.676.365.74 TL tutarında kredi limiti hak sahiplerine kullandırılacak.