Hayat pahalılığının artışıyla birlikte, özellikle konut fiyatlarında ve kira fiyatlarında benzersiz bir artış gerçekleşti. Kiracılar ve aynı zamanda ev satın almak isteyenler için oldukça pahalı fiyatlar nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, TOKİ Türkiye genelinde 3.151 adet konut satışı yapacağını duyurdu. TOKİ tarafından bitmiş projelerden elde kalanların satışa sunulması şeklinde hazırlanan kampanya da, 163.000 liradan başlayan daireler mevcut.

Uygun fiyatlı ve aynı zamanda süratle değer kazanan TOKİ’ ler, ev satın almak isteyen ve kiradan kurtulmak isteyenler için bir umut ışığı oldu. Kampanya da satılacak evler kura sistemiyle sahiplerini bulacak.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

TOKİ Ucuz Konut Satışı Özellikleri

Kura sistemiyle sahiplerini bulacak olan daireler, Türkiye genelinde farklı lokasyonlar da bulunuyor. Daireler için % 10 peşinat, % 12 peşinat, % 15 peşinat ve % 25 peşinat seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade seçenekleri bulunuyor. Bu sayede ucuz konutlara kira öder gibi sahip olmak da mümkün oluyor. Hazırlanan kampanya dar gelir ve orta gelir grubuna sahip olan kişilere ucuz konut satışını hedefliyor. Konutlar 24 farklı şehirde bulunuyor. TOKİ Ucuz Konut Kampanyası için başvurular, Ziraat Bankası ile Halkbank şubeleri aracılığıyla yapılacak. Başvuru için son tarih 4 Ağustos 2022 olarak belirlendi. Başvurular 18 Temmuz 2022 Pazartesi itibariyle başlayacak.

TOKİ Ucuz Konut Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

24 ilde bulunan TOKİ ucuz konutları, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleriyle dar ve orta gelirli ailelere sunuluyor. Satışlar kura yöntemiyle gerçekleştirilecek. Kampanya da yer alan en düşük daire fiyatı 163.000 ve en düşük aylık ödeme tutarı 1.442 TL olacak. Projelere ve seçilen dairelere göre, ödeme koşulları ve vade seçenekleri de farklılıklar gösteriyor. Başvuru yapmak için Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerine gidilmesi gerekiyor.

TOKİ Ucuz Konut Avantajından Kimler Faydalanabiliyor?

Başvuru yapanların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve T.C. vatandaşı olmaları zorunlu. Türkiye sınırları dahilinde, başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ya da çocuklarının daha önce TOKİ aracılığıyla konut almamış olması da aranan şartlar arasında. Ayrıca başvuru sahibinin kendisi, eşi ve çocukları için sadece bir adet başvuru yapabilmesi şartı da bulunuyor.