1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Dell Project Apex Bulut Özelliklerini Genişletmeye Karar Verdi
Dell Project Apex Bulut Özelliklerini Genişletmeye Karar Verdi

Dell Project Apex Bulut Özelliklerini Genişletmeye Karar Verdi

Dell Technologies, Project APEX ile Hizmet olarak Bulut özelliklerini genişletiyor.

A+A-

Bulut BT altyapısının lideri Dell Technologies, Project APEX ile Hizmet olarak Bulut özelliklerini genişletiyor. Bu sayede depolamada, sunucularda, ağ oluşturmada, yakınsanmış altyapıda, bilgisayarlarda ve daha birçok çözümde müşterilerin ve ortakların talebe bağlı Dell teknolojisine erişimini kolaylaştırıyor.

 

Project APEX, şirketin hizmet ve bulut stratejilerini, teknoloji tekliflerini ve pazara açılma çalışmalarını bir araya getiriyor. Şirketler merkez, uç konumlar ve genel bulutlar dahil olmak üzere iş yüklerini çalıştırdıkları her yerde tutarlı bir hizmet deneyimine sahip olurlar.

 

Dell Technologies Operasyon Direktörü ve Başkan Yardımcısı Jeff Clarke görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Project Apex, müşterilerimize sektörde eşi olmayan, güvenilir tek bir ortaktan bilgisayarlarda ve BT altyapısında seçim, basitlik ve tutarlı bir deneyim olanağı sunuyor. Talep üzerine teknoloji konusundaki uzun geçmişimizden yola çıkarak bu girişimi oluşturduk. Amacımız, müşterilere onlar için en yararlı olacak şekilde kaynakları ölçeklendirme özgürlüğü vermek, bu sayede değişikliklere hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve BT’ye odaklanmak için daha az çaba sarf ederek şirketin diğer ihtiyaçlarına odaklanabilirler.”

 

IDC Dünya Genelinde Araştırma Grup Başkan Yardımcısı Rick Villars ise görüşlerini “2021’in sonuna gelindiğinde Hizmet olarak tüketimin sağladığı çeviklik ve uyarlanabilirlik, esnek tüketim/Hizmet olarak çözümler yoluyla sunulan şirket içinde altyapıya yönelik talebi üç katına çıkaracaktır” şeklinde ifade ediyor.

 

Dell Technologies Bulut Hizmetleri Genişliyor

Yeni Dell Technologies Cloud Console, Project APEX için temel oluştururken, şirketlere bulutlarını ve hizmet olarak bulut yolculuklarını yönetmek için tek ve sorunsuz bir deneyim sunar. Şirketler, pazarı tarayabilir ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verecek bulut hizmetlerini ve hizmet olarak çözümleri sipariş edebilir. Müşteriler bir kaç tıklamayla iş yüklerini dağıtabilir, çoklu bulut kaynaklarını yönetebilir, gerçek zamanlı maliyetlerini izleyebilir ve özellik ekleyebilir.

 

Önümüzdeki yılın ilk altı ayında piyasada olacak Dell Technologies Storage as-a-Service (STaaS) şirket içinde yer alacak. Verileri dizme ve dosyalama hizmetleri ile geniş bir yelpazede kurumsal sınıf özellikleri sunan, ölçeklenebilir ve elastik depolama kaynaklarından oluşan Hizmet olarak portföyüdür. STaaS, OPEX işlemleri için tasarlanmıştır ve müşterilerin Dell Technologies Cloud Console yoluyla STaaS kaynaklarını kolaylıkla yönetmesini sağlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.