Son günlerde Demet Akalın'ın orman yangınları konusunda canla başla verdiği mücadeleyi hepimiz gördük ve takdir ettik! Paylaştığı storylerde gözyaşlarını tutamayan ve eşi Okan Kurt'la birlikte elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Demet Akalın, bugün Ahmet Hakan'a da laf yetiştirmekten geri durmadı! Hürriyet'in ünlü köşe yazarı Ahmet Hakan'ın Esra Hankulu'nun katili Ümitcan Uygun hakkında yazdığı yazı sosyal medyada büyük ses getirdi.

Sürprizler Bitmiyor! Acun Ilıcalı'nın MasterChef İçin Kimleri Davet Ettiğine İnanamayacaksınız Sürprizler Bitmiyor! Acun Ilıcalı'nın MasterChef İçin Kimleri Davet Ettiğine İnanamayacaksınız

demetakalın

Bir Yıl Sonra Aynı Cinayet!

Bildiğiniz gibi Aleyna Çakır cinayetinin üzerinden tam bir yıl geçti. Müge Anlı'ya kadar intigal eden Ümitcan Uygun - Aleyna Çakır konusunun bir şekilde üstü kapatılmıştı. Defalarca kez gözaltına alınan Ümitcan Uygun her defasında serbest bırakılıyordu hatta Aleyna Çakır'ın babası, Müge Anlı'nın canlı yayınında "Bu bir genç kızı daha aynısını yapar başka canlar yanmasın!" diyerek isyanını dile getirmişti.

esra-hankulu-UIih_cover

Bu isyanın üzerinden ise tam bir yıl geçti ve Ümitcan Uygun, sevgilisi Esra Hankulu'nun katil zanlısı olarak tutuklandı. Bir genç kadının daha hayatını kaybetmesi hepimizi oldukça üzdü özellikle de katil geçtiğimiz yıldan tanıdığımız biri olunca daha da üzüldük ancak Ahmet Hakan'ın köşe yazısında sarfettiği cümleler herkesin kafasını karıştırdı. Sosyal medyadan aldığı tepkiler üzerine bugün bir yazı daha yazan Ahmet Hakan, ne anlatmak istediğini açıkladı.

demetakalın-ahmethakan

Demet Akalın'dan Ahmet Hakan'a!

"Dünkü yazımın bir bölümünden murat etmediğim maksatlar çıkarıldı.
Bayağı bir tepinildi üstünde konunun.
Ne kadar düşmanım varsa üşüştü yazının üzerine.
Tepin Allah tepin.
Yazdığım yazı şöyleydi tam olarak:
‘ÜMİTCAN isminde...
- Bir afacanlık tınısı var.
- Kabul edilebilir oranda bir yaramazlık tınısı var.
- İsmin kendisi ister istemez “Bizim Ümitcan” tınısı yaymakta.
İşte bu nedenlerle...
Adı sürekli şüpheli kadın ölümleriyle birlikte anılan adamın haberini gazetede “Ümitcan şöyle yaptı, Ümitcan böyle yaptı” diye
vermek içimizden gelmedi.
Dünkü Hürriyet’te çıkan...
“Yine O Adam Yine Bir Ölüm” başlığının kısa hikâyesi budur.’
Bu Ümitcan denilen alçak herifin haberlerini yaparken...
“Ümitcan şöyle yaptı, Ümitcan yine şüpheli” falan diye başlıklar atıyoruz ya...
Bunu yapmak istemediğimizi anlatmak istemiştim.
“Kadın katili şöyle yaptı, kadın katili yine şüpheli” demenin daha doğru olacağının altını çizmek istiyordum.
Meramım buydu. Anlatmak istediğim buydu.
Ne bir eksik ne bir fazla."

Ancak yangınlar yüzünden gergin olan Demet Akalın'dan Ahmet Hakan'a Twitter'dan yanıt gecikmedi; “İnsanların siniri burnunda Sayın Hakan 😒 Direkt bodoslama yaz vallahi şu an mana çözmeye halimiz yok🙏🏼 Biraz da şu Afganlılar’ı yaz niye geliyorlarmış?”