Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıldan az bir süre kalmış olmasına rağmen, adayların belli olmaması ve özellikle de muhalefet tarafında karışılıkların yaşanması, ortak bir karara varılamaması birçok kişiyi rahatsız ve tedirgin ediyor. 6'lı masada bulunan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yakın bir tarihte ortak aday çıkartması bekleniyor.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

"Seçim Riske Girer!"

6'lı masanın ortak bir Cumhurbaşkası adayı çıkartamaması durumunda her partinin farklı bir adayı destekleyeceğini açıklamasının üzerine Ak Parti'den ayrılan ve Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucusu ve Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masanın seçimi kaybetme lüksü olmadığını dile getirerek; “Muhalefet aklını başına alıp 'bu iş beraber olur' diyerek sağlam durmazsa seçim riske girer." açıklamasını yaptı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucusu Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk TV’de yayınlanan ‘Habertürk Gündem’ programına katılarak, kendisine yöneltilen soruları yanıtları. Ali Babacan, "Ne yapacağımız konusunda uzlaştığımız zaman aday kim olursa olsun yapacakları belli olacak. Adayın kimliği, geçmişi, ideolojisi yerine bu ülke için neler yapacağı tartışılacak” ifadelerini kullanarak, ortak bir aday çıkartılması gerektiğini savundu.

Ortak Aday Çağrısı Yaptı!

Ali Babacan seçimlere ayrı ayrı adaylarla gitme konusunda ise oldukça keskin bir çıkışta bulundu: "Ortak aday tartışması yapanlar, ‘onlarla olalım mı olmayalım mı’ diyenler; 2018 seçimlerine bakıp ders alsınlar. Ortak aday çıkaramadılar da ne oldu? Ülke 5 yıl kaybetti, 10 yıl geriye gitti. Şu anda öyle bir lüks yok. Kimse eski ideolojilerinin etkisi altında rüyalar görmesin. Bu iş ya beraber olacak ya da hiç olmayacak. Eğer muhalefet aklını başına alıp bu iş ancak beraber olur diyerek sağlam durmazsa seçim riske girer. Böyle bir ülkede seçimi kaybetme lüksümüz yok. Kimsenin hayal peşinde koşmaması lazım. Kimsenin kendi inadına, eski çizgisine, eski ideolojisine yüzde yüz bağlı kaldığı ortaklık olmaz. Ortaklık nedir? Bir ödünleşmedir. Ülkenin yarınları için asgari müştereği yakalama çabasıdır."