Eğer siz de günümüzde artık ev almak imkansız diye düşünüyorsanız Denizbank’tan müjde! Piyasanın yarı fiyatına evler Denizbank’ta.

Artık ev almanın tek yolu emlak komisyon şirketleri ya da emlak sahipleri değil. Günümüzde zaten artık direkt sahibinden ev bulabilmek neredeyse imkansız hale geldi. Bu nedenle birçok kişi ev ya da başka bir gayrimenkul satın almak istediğinde doğrudan emlak komisyon şirketlerinin yolunu tutuyor. Ancak bu kanaldan gayrimenkul alımı zamanla piyasa gayrimenkul fiyatlarını sürekli yukarıya doğru çekerek adeta bir emlakçı enflasyonuna neden oluyor. Bunun yanı sıra ayrıca komisyon ücreti öderken aynı zamanda Katma Değer Vergisi de ödemek durumunda kalınıyor. Fakat Denizbank’ın haciz ve ipoteklerden elde etmiş olduğu gayrimenkulleri satın aldığınız takdirde hem piyasanın daha altında rakamlara ulaşabilir hem de KDV ödemek durumunda olmazsınız. Böylelikle piyasa koşullarının yarısına aradığınız eve sahip olabilirsiniz. İşte detaylar!

Denizbank Gayrimenkullerine Nasıl Ulaşabilirsiniz?

TOKİ 4

Bankanın satışa çıkarmış olduğu gayrimenkullere bankanın internet sayfasından, bölge müdürlüklerinden ve şubelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Banka ayrıca hiçbir aracı veya emlak ofisi, firma ya da şirkete münhasıran elindeki gayrimenkulleri satma yetkisi vermemiştir. Böyle bir durum için banka ve aracı kurum arasında ayrıca bir sözleşme olması gerekir. Bunun yanı sıra emlak Ofisleri satışa sunulan gayrimenkullerin satışına aracılık edebilirler.

Denizbank gayrimenkul satış işlemleri ise teklif yöntemi ile yapılıyor. Teklifler, elektronik ortamda gayrimenkulün bulunduğu sayfada “Teklif Ver” butonu üzerinden ya da “Gayrimenkul Alımı Teklif Mektubu” düzenlenmek suretiyle yapılabilir. Aynı anda birden fazla teklif olduğu takdirde en yüksek teklifi veren gayrimenkulü almaya hak kazanır.

Gayrimenkuller satış bedeli üzerinden teklif alma yöntemi ile satılmaktadır. Teklifler her bir gayrimenkulün bulunduğu sayfada elektronik ortamda “Teklif Ver” butonu üzerinden yapılabilirsiniz.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Denizbank Gayrimenkullerinin Sağladığı Avantajlar

denizbank 1-1

Eğer satın almayı düşündüğünüz gayrimenkulü Denizbank’tan almaya karar verirseniz birtakım ayrıcalıklarınız olacaktır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

Eğer bankadan kredi talebinde bulunacak olursanız, bu talep banka tarafından uygun görüldüğü takdirde, cari faiz oranına göre kısmi faiz indirimi, bazı branşlarda erken kapama komisyonu alınmaması, sadece ipotek fek maliyeti kadar ücret, ticari gayrimenkullerde yüzde yüze kadar kredilendirme imkanı ve 15 yıldan 25 yıla kadar eri ödeme imkanı sunulur.

  • Denizbank gayrimenkullerinin satışı KDV’den muaftır. Ayrıca KDV ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Alacağınız gayrimenkul piyasaya göre daha uygun fiyatlı olacaktır.
  • Üzerinde haciz, ipotek gibi sınırlayıcı haklar bulunmaz.
  • Ayrıca emlak komisyonu vermek zorunda kalmazsınız.
  • Eğer Denizbank’tan kredi talebinde bulunursanız ayrıca ekspertiz ücreti alınmaz.