Emekliler, bankalar için düzenli gelirleri nedeniyle özel müşteri statüsünde değerlendiriliyor. Bu sebeple hemen her banka emekliler için özel avantajlar sunarak, kendi bankalarındaki emekli sayısını arttırmaya çalışıyorlar. Bunun yanında emeklilerin ihtiyaçları için hazırlanmış özel kredi paketleri bulunuyor. Bu krediler, genellikle diğer kredi ürünlerine göre daha düşük faiz oranlarıyla ve herhangi bir evrak gerekmeden hemen kullanılabiliyor. Bu çerçevede hangi bankanın emekliler için özel avantajlı kredi paketleri sunduğunuz, sizler için inceledik.

Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Denizbank Emekliler için birçok avantaj sunan bir banka. Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi adıyla sunduğu kredi ürünü, 55.000 TL üst limitle sunuluyor. Kredi emeklilere % 1.84 gibi uygun bir faiz oranıyla ve 36 ay vade seçeneğiyle sunuluyor. Bilindiği gibi 50.000 TL’ye kadar olan krediler, yasa gereği en fazla 36 ay vadeyle verilebiliyor. 50.000 ve üzeri krediler yasa gereği 24 ay vadeyle sınırlı. Emekli aylığını Denizbank şubelerinden alan emekliler, bankaya bile gitmeden mobil uygulama veya internet bankacılığı aracılığıyla kredileri hemen çekebiliyor ve kullanmaya başlayabiliyor. Emekli aylığını bankadan almayan emeklilerin, aylıklarını bankaya taşımaları halinde birkaç saat içerisinde kredi kullanmaları mümkün oluyor.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Ziraat bankası en fazla emekli aylığı sahibi müşteriye sahip banka olarak öne çıkıyor. Durum böyle olunca, emekliler için sunulan avantajlar her zaman Ziraat Bankası’ nda diğer bankalardan bir adım önde oluyor. Banka tarafından Emeklinin Artısı Kredi paketi adıyla sunulan kredi ürünleri, İhtiyaç Kredisi veya Konut Kredisi olarak kullanılabiliyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Banka tarafından 25.000 TL’ ye kadar olan ihtiyaç kredileri % 1,55 gibi çok düşük bir faiz oranıyla sunuluyor. 25.001 ve üzerinde olan ihtiyaç kredileri % 1,69 gibi yine çok uygun bir faiz oranıyla sunuluyor. Yasa gereği 50.000 TL altı için 36 ay vade, üstü için 24 ay vade seçeneği uygulanıyor. Ayrıca Konut Kredisi ürünü için 120 ay vade seçeneği ve % 1.29 faiz oranı avantajı da sunuluyor. Aylığını bankadan alan emekliler, herhangi bir belge ibraz etmesine gerek olmadan kredi kullanabiliyor.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank kamu bankası olarak, yine en yoğun emekli müşteriye sahip bankalardan biri olarak öne çıkıyor. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi adıyla sunulan kredi paketinden, emekliler aylıklarını Halkbank şubelerine taşıyarak hemen faydalanabiliyor. Kredi paketinden 50.000 TL’ ye kadar 36 ay vade, 50.001 TL ve üzerinde olan krediler için 24 ay vade seçeneği bulunuyor. Kullanılabilen kredi üst limiti 100.000 TL.