Balıkesir'in Erdek ilçesinde Bilinçsizce hareket eden bir sürat motoru dehşet saçtı. Elvan Fırat Taşdöğen tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamadı!

Dün saat 19.00 sıralarında Erdek'in Çuğra sahili açıklarında korkunç bir olay meydana geldi. 46 yaşındaki Elvan Fırat Taşdöğen'in de aralarında olduğu bir grup tatilci denizde yüzerken, Alpina adlı sürat teknesi yanaştığı iskeleden çok hızlı hareket etti ve 50 metre yakınında yüzmekte olan kişilere yöneldi.

Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadı

Durdurulamayan tekne, o sırada denizde yüzmekte olan Elvan Fırat Taşdöğen'e çarptı. Kazanın etkisiyle baygınlık geçiren kadın, yakınlardaki bir teknenin sahibi tarafından sudan çıkarıldı. Çevredeki vatandaşların hemen 112'yi araması üzerine sağlık ekipleri bölgeye geldi ve talihsiz kadın Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen Elvan Fırat Taşdöğen kurtarılamadı.

Genç kadının naaşı, ölüm sebebinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Sahil Güvenlik ekipleri de kazaya sebebiyet veren sürücüyü bulmak için harekete geçti. Yakalanan sürücü göz altına alınırken olayla ilgili savcılık incelemesinin devam ettiği belirtildi.

Acılı Eş Açıklama Yaptı

Elvan Fırat Taşdöğen'in eşi Aydın Taşdöğen olayla ilgili "Böyle bilinçsiz insanlar kıyı şeridinde sürat teknesiyle gezip canlarımızı alıyorlar. Bu insanların cezalandırılmalarını istiyorum. Bunlar ne kadar cezalandırılırsa cezalandırılsın canımın geri gelmeyeceğini biliyorum. Bir evlat yetim kaldı, bir eşi eşsiz bıraktı. Şimdi annesi bir taraftan, kardeşi bir taraftan, ben bir taraftan yanıyoruz. Değer miydi böyle bir şeye? Cezalar yeteri kadar uygulanmadığı için böyle durumlarda kalıyoruz. Bir tarafta kadın cinayetleri bir tarafta da kaza süsü verilmiş cinayetler. Ben kaza olduğu sırada Ankara'daydım. Ben şimdi eşimin bu haline nasıl bakacağım, nasıl dayanacağız, bundan sonraki hayatımıza nasıl devam edeceğiz? Bir evladı var" şeklinde konuştu.

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor