Kahramanmaraş’ta aynı günde yaşanan 2 büyük deprem sonrasında yaşanan felaketin etkileri giderek büyüyor. Her açıdan yıkımla karşı karşıya kaldığımız korkunç olay sonrasında, her sektörden farklı adımlar atılarak deprem bölgesine destek olunmaya çalışılıyor. Akbank yaptığı bir duyuruyla kredi kartı ve diğer kredi ürünlerini kullanan müşterilerine önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamayla, son ödeme tarihler 6 ile 12 Şubat 2023 tarihleri arasında olan kredi kartı, tüketici kredisi ve taksitli ticari kredilerinin ödemelerinin 1 ay boyunca ertelendiği duyuruldu. Deprem sonrasında yaşanan kaos ortamında, sürekli gerekli adımlar atılmaya devam ediliyor ve çeşitli destekler ihtiyaca göre şekillendiriliyor.

Akbank’tan Depremzedelere Destek

6 Şubat sabaha karşı saatlerde meydana gelen ilk depremin ardından, aynı gün öğlen saatlerinde ikinci büyük deprem Kahramanmaraş’ ta meydana geldi. Depremin şiddeti ve artçıların oluşturduğu büyük sallantılar, 10 şehri kapsayan büyük bir coğrafyada eşi görülmemiş yıkıma neden oldu. Halen enkaz altında binlerce kişinin olduğu tahmin edilirken, şu ana kadar 14.000’ den fazla kişi hayatını kaybetmiş durumda.

Tüm kamu kuruluşları seferber olmuşken, özel sektörden de depremzedelere destek olunabilecek her konuda yardımlar yapılıyor. Bu konuya örneklerden biri de Akbank’ ın aldığı karar oldu. Akbank yaptığı yazılı açıklamayla, son ödeme tarihi 6 Şubat ile 12 Şubat arasında olan, kredi kartı, tüketici kredisi ve taksitli ticari kredi ödemelerinin erteleneceği duyurusu yapıldı. Ödemeler ilk olarak 1 ay boyunca ertelendi.

Akbank’ tan Yapılan Yazılı Açıklama Şu Şekilde;

Değerli Müşterilerimiz,
“Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun. Deprem felaketinden en fazla etkilenen illerdeki şubelerimizde son ödeme tarihi 6 – 12 Şubat 2023 arasında bulunan kredi kartı, tüketici kredileri ve taksitli ticari kredileri olan müşterilerimizin ödemeleri 1 ay süre ile ertelenecektir. Bu süreçte ekstrenize ya da hesabınıza faiz yansıtılmayacağını ve gecikme bildirimi yapılmayacağını bilmenizi isteriz. Aynı zamanda depremden etkilenen müşterilerimiz talep etmeleri durumunda, vadesi gelmiş veya 6 ay içinde vadesi gelecek borçlarının vadesini 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren 6 ay sonraya erteleyebilirler. “

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Akbank olarak her zaman olduğu gibi müşterilerimizin yanındayız.