Ev satın almayı düşünenler 2022 yılında gayrimenkul sektöründeki yüksek fiyat artışları nedeniyle, bu düşüncelerini gerçeğe dönüştüremiyor. Fahiş fiyatların söz konusu olduğu gayrimenkul sektörüne karşı bankadan konut satışı ise vatandaşlara önemli bir avantaj sağlıyor. Türkiye’nin kamu bankaları Ziraat Bankası ve Vakıfbank, vatandaşlara çok uygun fiyatlara ev satın alma imkanı sunuyor. İşte Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından gerçekleştirilen konut satışı ve güncel konut ilanları!

Ziraat Bankası’ndan Konut Satışı

Türkiye’nin en büyük kamu bankası Ziraat Bankası, kredi borçları nedeniyle alınan konutlar için ihale usulünde satış gerçekleştiriyor. Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen bankadan konut satışları “İntengo” altyapısı ile dijital platformda sunuluyor. Ziraat konut satış ilanları hem uygun başlangıç fiyatları hem de ihale usulüyle satışa sunuluyor olması sayesinde vatandaşın ucuza ev sahibi olabilmesine olanak veriyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Ziraat Bankası tarafından açılan konut satış ihalelerine katılmak isteyenler, ihale nezdinde belirlenen teminat tutarını bankaya yatırıyor. Bankaya teminat bedelinin yatırılması ile birlikte ilgili konut satış ilanına teklif verilebiliyor. Ziraat Bankası tarafından açılan konut satış ilanlarından bazıları;
Konya’nın Hadim ilçesinde 450 metrekare 1+1 müstakil ev 110.500 TL başlangıç bedeliyle satışta. Teminat bedeli ise 6.630 TL olarak belirlenmiştir.

  • Ankara’nın Polatlı ilçesinde 67 metrekare 2+1 apartman dairesi 150.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. Teminat bedeli ise 9.000 TL olarak belirlenmiştir.
  • Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 100 metrekare 2+1 apartman dairesi 162.00 TL başlangıç bedeliyle satışta. Teminat bedeli ise 9.720 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank’tan Konut Satışı

Bir diğer büyük kamu bankası Vakıfbank’ta borçlulardan geçen konutların satışını ihale usulünde satışa sunuluyor. Her konutun muhammen bedeli üzerinden belirlenen teminat tutarı Vakıfbank’a yatırılarak, ilgili ilana teklif verilebiliyor. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi 120 ay vadeli Vakıfbank konut kredisi desteğiyle satın alma hakkına sahip oluyor.

  • Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 118 metrekare 3+1 apartman dairesi 195.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. Teminat bedeli ise 9.750 TL olarak belirlenmiştir.
  • Hatay’ın Altınözü ilçesinde 124 metrekare 2+1 apartman dairesi 170.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. Teminat bedeli ise 8.500 TL olarak belirlenmiştir.